HEMŞEHRİMİZ RAHŞAN ECEVİT'İN VEFATI ŞEBİNKARAHİSAR'DA ÜZÜNTÜYLE KARŞILANDI

Merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, tedavi gördüğü hastanede 97 yaşında hayatını kaybetti.
GÜNCEL 18.01.2020 13:52:00 2112 0

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi hemşehrimiz Rahşan Ecevit hayatını kaybetmesi, memleketi Giresun Şebinkarahisar'da da üzüntüyle karşılandı.

Hemşehrimiz Rahşan Ecevit’in vefatını derin bir üzüntü ile öğrendiklerini belirten Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı Rahşan Ecevit'in Şebinkarahisar'ın il olması gerektiğini savunan ve bu yönde de çaba sarf eden birisi olduğunu ifade etti.

Başkan Yılancı, yaptığı açıklamada, "Merhum Başbakan Bülent Ecevit ile birlikte ilçemizin 86 yıllık vilayetlik davasında büyük çabaları olan hemşehrimiz Rahşan Ecevit'in vefatı bizleri de derinden üzdü. Şebinkarahisar önemli bir değerini daha kaybetti. Merhum hemşehrimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum." şeklinde konuştu.

 

RAHŞAN ECEVİT DEVLET MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLECEK

Tedavi gördüğü hastanede 97 yaşında hayatını kaybeden hemşehrimiz Rahşan Ecevit'in Devlet Mezarlığı'na gömüleceği açıklandı.

Edinilen bilgilere göre, 19 Ocak Pazar günü öğle namazına müteakip Kocatepe Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Devlet Mezarlığında eşi Bülent Ecevit'in yanına defnedilecek.