HEMŞEHRİLERİ, SON YOLCULUĞUNDA RAHŞAN ECEVİT'İ YALNIZ BIRAKMADI

Rahşan Ecevit'i son yolculuğunda yalnız bırakmayan hemşehrileri, 'Şebinkarahisar sizi unutmayacak" yazılı pankartlar açtı. İlçemizden götürülen toprak ise mezarına konuldu.
GÜNCEL 21.01.2020 13:32:00 1321 0

'Memleketinize olan sevdanızı unutmayacağız."

Şebinkarahisar'ın vilayetlik sorununda büyük çaba sarf eden hemşehrimiz Rahşan Ecevit, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. 17 Ocak Cuma günü akşam saatlerinde hayatını kaybeden Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit Ankara'da defnedildi.

Böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybeden hemşehrimiz Ecevit için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze töreninde Şebinkarahisarlılar da Rahşan Ecevit'i son yolcuğunda yalnız bırakmadı, çok sayıda Şebinkarahisarlı ve sivil toplum kuruluşlarımız cenaze törenine katılım sağladı.

Ecevit'in mezarına konulmak üzere memleketi Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinden toprak gönderildi.

Cenaze namazından önce Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları, "Ahde vefanızı, memleketimize olan sevdanızı unutmayacağız" yazılı pankartlar açtı. Ecevit'in naaşı, 19 Ocak Pazar günü öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından eşi merhum Başbakan Bülent Ecevit'in Devlet Mezarlığı'ndaki mezarının yanına defnedildi.

ÇOK SAYIDA SİYASETÇİ KATILDI

Ankara'daki cenaze törenine törene; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Meclis eski Başkanı Cemil Çiçek, CHP'nin 24 Haziran 2018 seçimindeki cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çok sayıda eski ve yeni milletvekili ile çok sayıda vatandaş katıldı.