Anahtar Kelimeler: HARİTALAR YEŞİLE DÖNMEYE BAŞLADI

HARİTALAR YEŞİLE DÖNMEYE BAŞLADI

Koronavirüs vakaları kontrol altında tutulurken Giresun'da salgının başlangıcından bugüne kadar geçen süreç içerisinde 182 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.
KORONAVİRÜS 8.01.2021 13:20:00 2621 0

Geçen yılın Mart ayından itibaren ülkemizde de görülmeye başlanan koronavirüs salgını için alınan sıkı önlemler etkisini göstermeye devam ediyor.

2 Ocak tarihli koronavirüs tablosuna göre Giresun'da 227 test yapılırken 43 vaka tespit edildi. 2 Ocak'ta 4 kişi vefat etti, 77 kişi iyileşti. Giresun'da 2 Ocak verilerine göre ilçelerdeki vaka sayıları ise şöyle oldu: Bulancak: 3, Dereli: 1, Doğankent 1, Espiye:3, Eynesil: 1, Görele: 4, Keşap: 3, Merkez: 15, Piraziz: 3, Şebinkarahisar: 3, Tirebolu: 6, Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Güce ve Yağlıdere ilçelerinde ise vaka tespit edilmedi.

VAKA SAYILARINDA AZALMA DEVAM EDİYOR

Korona virüsle mücadelede Aralık ayının başından itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlamaları etkisini göstermeye başladı. Günlük vaka sayısında düşüş sürerken Şebinkarahisar'da da harita kırmızıdan yeşile dönmeye başladı.

1 Aralık'tan beri hafta içi akşamları, 5-6 Aralık itibariyle de hafta sonları 56 saat boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının etkileri, risk haritasında görülmeye başlandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Şebinkarahisar'da ve çevresindeki ilçelerde, haritalarda riskli bölgelerin yeşile döndüğü gözlemlendi.