HALK EĞİTİM MERKEZİ 'MASKE' İÇİN KOLLARI SIVADI 

​​​​​​​Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde ilçemizin maske ihtiyacının karşılanması için üretime başladı.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 9 gönüllü kurs öğreticisi maske üretimi yapımı başlatıldı.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınını önlemek için maske kullanımı önemli yer tutuyor. Şebinkarahisar'daki vatandaşların maske ihtiyacının karşılanması için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde başlatılan çalışmalara kurs öğretici kadın gönüllülük esasıyla evlerinden destek veriyor.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı tarafından malzemeleri alınan tıbbi maske için 9 gönüllü kadın evlerinde gönüllülük esasıyla evlerinde yaptığı maskeler vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir yaptığı açıklamada şuana kadar bin 250 adet maskenin ilçede vatandaşlara dağıtıldığını söyledi. 

Tengir, maske çalışmalarını sürdüren 9 gönüllü kurs öğreticisine de teşekkür etti. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hatice Özkan ise "Bu zor günlerde, toplumsal dayanışma adına Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerimiz; Kaymakamlık desteği, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile evlerde 9 kişi tıbbi maske üretimine başladı. Bu kapsamda bin 550 maske üretildi. Maske üretiminde hedefimiz şimdilik 7 bin maske. Gönüllülerimiz çalışmalarına devam ediyor.