GÜNCEL 14.07.2020 14:14:00 2761 0

HAİN DARBE GİRİŞİMİ ANILACAK

15 Temmuz hain darbe girişimi, 4. yıl dönümünde Kent Meydanında  düzenlenecek Kur'an-ı Kerim tilaveti, dua, belgesel gösterimi ve şiir okuma programıyla  anılacak.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANILACAK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de anma etkinlikleri düzenlenecek.

Hain darbe girişimi karşısında aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin gösterdiği onurlu duruşun, demokrasi zaferinin yıl dönümü sebebiyle tüm yurtta şehitlerin yad edilmesi, gazilere minnet ve şükranların sunulması, milletin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması için 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde yarın anma etkinlikleri düzenlenecek.

Kent Meydanında saat 20.00'de düzenlenecek olan programı Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayacak.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti'nden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunacak anma programı, protokol konuşmaları, slayt gösterileri, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması ile devam edecek. Programın son bölümünde darbe girişiminin sembollerinden olan selâ okunması ile devam edecek ve sinevizyon gösterimi ile sona erecek.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI

1) Açılış
2) Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı
3) Kur'an-ı Kerim Tilaveti
4) Cumhurbaşkanı Re-cep Tayyip Erdoğan’ın Mesajının Okunması
5) Protokol Konuşmaları
6) Slayt Gösterileri
7) Günün Anlam ve Önemine İlişkin Şiirlerin Okunması
8) Selâ Okunması ve Dua
9) Sinevizyon Gösterimi
10) Kapanış
YER    : KENT MEYDANI TARİH : 15 Temmuz 2020 Çarşamba
SAAT  : 20:00