HAFIZLIK EĞİTİMİNİ UZAKTAN EĞİTİMLE TAMAMLADILAR

​​​​​​​Şebinkarahisar'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Şebinkarahisar Müftülüğünce başlatılan uzaktan eğitim programı ile 4 öğrenci hafızlık eğitimini tamamladı.

Şebinkarahisar Müftülüğü Hisar Yatılı Erkek Kur'an kursunda hafızlık eğitimlerini tamamlayan Batuhan Kadir Emir, Yasin Beyhan, Ahmet Faruk Çiftçi ve Ahmed Buroğlu, koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitime verilen arada, hafızlıklarını uzaktan eğitimle bitirdi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Buroğlu, "Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm okullarda olduğu gibi Müftülüğümüze bağlı Hisar Yatılı Erkek Kur'an Kursumuzda da eğitime ara verilmiştir. Ancak Kuran Kursumuzda Hafızlık eğitimi durmamış ve uzaktan eğitim yoluyla devam etmektedir. Sosyal medya ve internet üzerinden Kuran Kursu öğreticilerimiz, talebelerini dinlemeye, onlara derslerinde rehberlik yapmaya ve bir an önce Hafızlıklarını tamamlamaları için hafızlık derslerini almaya devam ediyorlar. Dört öğrencimiz uzaktan eğitimle hafızlığını tamamlayan ilk öğrencilerimiz olarak bir ilke imza atmış oldular. Gayret olduktan sonra eğitimde de engel olmadığını gösterdiler." dedi.

Buroğlu, Kur'an Kursunda 45 erkek ve 13 kız öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek salgın nedeniyle verilen arada hafızlık eğitimlerinin yaklaşık 2 aydır internet ve telefon üzerinden devam ettiğini ifade etti.