ŞEBİNKARAHİSAR'DA GÖLLER, ŞELALELER, ÇEŞMELER DONDU

GÖLLER, ŞELALELER,ÇEŞMELER, DERELER DONDU

Şebinkarahisar'da sıfırın altındaki hava sıcaklığı gölleri ve şelaleleri dondurdu. Buz kütlesiyle kaplanan göller ve şelaleler görsel şölen sunuyor.
YAŞAM 26.01.2021 12:53:00 5349 0

Yılın en soğuk dönemlerinden birinin yaşandığı Şebinkarahisar'da şelaleler, göller, dereler dondu.

Geçen haftaki kar yağışının ardından Sibirya soğuklarının etkisini artırdığı ilçemizde kış mevsiminin en soğuk dönemlerinden biri yaşanıyor.

Şebinkarahisar genelinde hava sıcaklıklarının eksilere düşmesiyle kent merkezinde buz kütleleri oluşurken, ilçeye bağlı köy ve mahallelerde bulunan göller, şelaleler ve çeşmelerin büyük kısmı dondu.

SİLBAHAN GÖLETİ TAMAMEN DONDU

kar yağışının kesilmesinin ardından Tamzara Mahallesinde bulunan doğal güzelliklerden Silbahan Gölü tamamen dondu. Gölü donmuş halde gören vatandaşlar, göl yüzeyinde oluşan buzun üzerinde yürüdü. Gölü ilk kez bu halde görenler fotoğraf çekinerek anı ölümsüzleştirdiler.

Diğer yandan Kırkgöz Mahallesindeki Çatal Göl ve Oynar Gölde de su yüzeyi kısmen dondu.

ÇAĞLAYAN ŞELALESİ ETEKLERİNDE BUZDAN GÖRSEL ŞÖLEN

Şebinkarahisar'ın önemli turizm destinasyonlarından olan Çağlayan Şelalesi bu mevsimde de ziyaretçilerine ayrı bir güzellik katıyor.

Yaklaşık 50 metre yükseklikten boşalan suyun düştüğü yerdeki geniş alanda buz kütleleri oluştu. Şelale eteklerinde oluşan buz kütleleriyle birlikte yeni bir doğal güzelliğe bürünen şelalede gezinen vatandaşlar bu anları telefonlarıyla fotoğrafladı.

Öte yandan ilçenin bir çok yerinde kesintisi bir şekilde akan çeşmeler de dondu.

DİĞER FOTOĞRAFLAR