GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU

CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, yapımı yılan hikayesine dönen, Eğribel Tüneli´ni meclis gündemine taşıdı.
GÜNCEL 29.10.2019 15:22:47 363 0

CHP Milletvekili Necati Tığlı, ilde 94 yıldır yayın yapan Yeşilgiresun ve ilçemizin 62 yıldır yayın organı Yeni Şebinkarahisar Gazetesi´nin de gündeme getirdiği Eğribel Tüneli inşaatındaki göçük iddiasını meclise taşıdı.

Tığlı, Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Cahit Turhan´a ?İddialarla ilgili gerekli inceleme yapıldı mı?? dedi

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, yapımı yılan hikayesine dönen, Eğribel Tüneli´ni meclis gündemine taşıdı.

CHP Milletvekili Necati Tığlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan´ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Tığlı, söz konusu güzergahta bulunan tünellerin son durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak,? Tünel içerisinde tabandan geldiği tespit edilen suyun inşaata verdiği zarar tespit edilmiş midir? Tüneli taşıyıcı sistemi destekleme elemanlarında inceleme yapılıp bir eksiklik tespit edilmiş midir? Sıcaklık farkından kaynaklı donma ve çözülme nedeniyle oluşan çatlamalar olmuş mudur? Su birikmesi sebebiyle gelen suyun püskürtme butonuna zarar verip vermediği ölçümü, gözlemesi yapılmış mıdır? Bu iddialara ilişkin teknik rapor var mıdır? Buna ilişkin detaylı teknik rapor istenilmiş midir? Kim ya da hangi kurumdan istenilmiştir? Tabandan gelen suyun meydana getirdiği tünel içinde yerüstü deformasyonlarında artış, diğer deformasyonlar ile tünel içinde meydana getirdiği hangi anomaliler tespit edilmiştir? Tünelin tadilatı ile ilgili bir proje hazırlanmış mıdır? Mevcut haliyle tünelde bir göçme tehlikesi bulunmakta mıdır?? sorularını yöneltti.