GİRESUNLU MUHABİR TÜRKİYE TEDAVİ EDİLMEK İSTİYOR

Amerika’da görev yapan gazeteci Giresunlu Candemir Sarı'nın Kovid-19 testinin pozitif çıkmasından Türkiye'de tedavi olmak istediğini açıkladı. Konuyla ilgili girişimler başlatıldı.

ABD'nin New York şehrinde yaşayan İhlas Haber Ajansı New York Temsilcisi arkadaşımız Giresunlu Gazeteci Candemir Sarı'nın Kovid-19 testinin pozitif çıkması ve tedavi altına alınmayarak evine gönderilmesi üzerine Türkiye'de tedavi olmak istediğini bildirdi.

Giresun Gazeteciler Derneği, "ABD’de koronavirüs’e yakalanan Gazeteci Candemir Sarı için Sağlık Bakanlığı, büyükelçilik aracılığıyla doktor görevlendirdi. Tedavisi evde devam ediyor." açıklamasını yaptı.

Koronavirüs testi pozitif çıkmasının ardından evde tedavisi süren İHA New York muhabiri ve sürekli basın kartı sahibi gazeteci Sarı için Giresun Gazeteciler Derneği harekete geçti. Sarı’yla görüşerek bilgi alan ve kendisinin Türkiye’ye gelmeyi isteyini öğrenen dernek yönetimi, Giresun milletvekillerinin tümü ile temasa geçti.
Giresun Gazeteciler Derneği’nin açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Bize tedavi-sinin evde devam ettiğini belirterek, Türkiye' ye gelmek istediğini aktardı ve devlet yetkililerine isteğini iletti. Giresun milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk ile  temasa geçerek  Candemir Sarı' nın durumunu ilettik. Sayın Sabri Öztürk, Sağlık Bakanlığı ile görüşerek, büyükelçilik vasıtasıyla Candemir arkadaşımızın tedavisi ve gözetimi için bir Türk doktor görevlendirildiğini, durumunun yakından takip edildiğini müjdeledi. Doktorun, hastanelik bir durum olmadığını tedavinin evde devamının uygun olduğunu söylediğini aktardı.

Milletvekili Öztürk, Gazeteci Sarı'nın talebini Sağlık Bakanlığına iletildi

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, ABD'de yaşayan Gazeteci Candemir Sarı'nın Kovid-19 testinin pozitif çıkması ve Türkiye'de tedavi olmak istemesi üzerine açıklamada bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Candemir Sarı'nın talebini Sağlık Bakanlığı'na ilettiğini bildirerek, "Giresunlu gazeteci arkadaşımız Candemir Sarı Bey'in Kovid-19 testinin pozitif çıktığının ve Türkiye'ye nakli talebini sosyal medyadan ve Cemiyet Başkanı Bekir Bayram ve gazeteci Ahmet Bilge'den öğrendim. Talebi ivedilikle Sağlık Bakanlığına ilettim. Bakanlığımız hasta yakınları ve Büyükelçilikle temas kurarak hastanın durumunu değerlendirdiler" dedi.

Milletvekili Öztürk, Candemir Sarı'nın sağlık durumunun takip edildiğini belirterek, "Candemir Bey'in durumunun iyi olduğu, tedavisinin takibi için Büyükelçiliğimiz tarafından bir doktorun görevlendirildiği, verilen bilgiye göre endişe edilecek bir durum olmadığı, Candemir Bey için Büyükelçilik’in konuyu yakinen takip ettiği Sağlık Bakanlığımıza bildirilmiştir. Hastalığının seyrine göre durumunun gözden geçirileceğini Sağlık Bakanlığımız tarafımıza bildirmiştir" açıklamasını yaptı.