GİRESUNLU ŞEHİTLER AFYONKARAHİSAR´DA ANILDI

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 97. yıl dönümü nedeniyle Afyonkarahisar İscehisar Doğanlar Köyü´ndeki Giresun Şehitliği anma törenine, İstanbul ve Giresun´dan binlerce Giresunlu katıldı.
GÜNCEL 3.09.2019 16:04:10 122 0

Giresun Federasyonu öncülüğünde her yıl düzenlenen, Giresun İl ve İlçe Sivil Toplum Kuruluşlarının destek verdiği  Afyon İscehisar´daki Giresun Şehitliğinde Giresun Şehitlerini anma töreni düzenlendi.

Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, 97 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti´nin kurulması için istiklal ve istikbal uğruna alınlarını hiç düşünmeden toprağa koyan 14 Giresunlu kahraman şehidimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz diyerek başladığı konuşmasında, 47. ve 42. Giresun Gönüllü Alaylarının Afyon cephesinde Milli Mücadelenin en kritik döneminde görev aldıklarının altını çizdi. Burada şehit düşen şehitlerimize olan borcumuzun ancak bu vatan sathında yaşanan büyük varoluş mücadelesinin anlam ve önemini gelecek kuşaklara aktarmakla mümkün olacağını söyledi.

Giresunlular Şehitliği´nde düzenlenen resmi törene yurdun dört bir tarafından gelen binlerce vatandaş katıldı.

Törene katılan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şimşek şehitlerimizi rahmetle yad ederek gazilerimizi minnetle andıklarını ifade etti.

Törene Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İstanbul Milletvekili  Hasan Turan, Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri, ve binlerce vatandaş katıldı.