GİRESUN'DA KAPATILAN HALISAHALARIN YENİDEN AÇILMASI İSTENİYOR

1 Haziran'da Giresun'da açılan ancak 2 gün sonra yeniden kapatılan halısahaların yeniden açılması isteniyor.

Giresun'da Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kapalı olan ve 1 Haziran'da yeni normalleşmeyle yeniden hizmete açılan halı sahalar, tekrar kapatıldı.

Valilik kanalıyla gönderilen karar neticesinde halı sahalar bir süreliğine daha kapatıldı. Kapatılma kararından sonra ülke genelinde 5 ilde kapatılan halısahaların Valilik kararı ile açıldığını belirten halısaha sahipleri destek bekliyor. 

Koronavirüs salgınının ardından normalleşme süreci kapsamında Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından bir çok alanda vatandaşların eski özgürlüklerine dönüşleri sağlanmıştı.

Bu kapsamda evlerinde yaklaşık 3 ay boyunca kapalı kalan ve spor yapma imkanı olmayan vatandaşlar için özellikle halı sahaların açılması büyük bir sevinçle karşılanmıştı.

'BAZI İLLERDE HALISAHALAR AÇIK'

Giresun genelinde halısahalar tekrar kapatılırken bazı illerde de serbest olduğu öğrenildi.

Halı saha sahipleri, Mersin, İstanbul'un yanı sıra 50'den fazla ilde halısahalar açık olduğu ifade ederken, Erzurum, Bitlis, Sivas, Antalya ve Bitlis illerinde gibi illerde kapatılan halısahalar yeniden hizmete açıldığını ve Giresun'da da yeniden açılmasını istediler.