Anahtar Kelimeler: GİRESUN' KORONAVİRÜSTEN VEFAT

GİRESUN'DA 10 KİŞİ KORONAVİRÜSTEN VEFAT ETTİ

​​​​​​​Giresun Tabip Odası Başkanı Dr. Selami Oktay, koronavirüs salgını tehdidini önlemek için yapılan çalışmalar kapsamında Giresun’da yaklaşık bin 900 test yapıldığını ve toplam 250 vaka tespit edildiğini kaydetti. Dr. Oktay, bugüne kadar 10 kişinin
GÜNCEL 28.04.2020 13:57:00 1702 0

Oktay, yaptığı yazılı açıklamada; “Maalesef bugüne kadar toplam 10 hastamız vefat etmiştir. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız özveri göstererek sahada aktif çalışmış ve başarı göstermişlerdir. Şuan 7 personelimiz hastanede karantina altında tedavileri devam etmektedir. Son haftada 850 civarında test yapılmış 15 hastamıza yeni tanı konulmuş ve toplamda 80 hastamız hastanelerimizde karantinaya alınıp tedavilerine başlanmıştır.

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı Türkiye'de alman kapsamlar doğrultusunda salgının kontrol altına alındığı gözlenirken Giresun'da da test sayısındaki artışa karşılık vaka sayısının tek haneli rakamlara inmesi bu mücadeleyi yapanların yüzlerini güldürüyor.

Edinilen bilgilere göre Giresun'da alınan tedbirlerin uygulaması devam ederken son bir haftaki vaka sayısı ise tek haneleri rakamlan gördü. Edinilen bilgilere göre Giresun'da son bir haftada toplamda bin 700 test yapılırken, iyileşerek taburcu olan hasta sayısı da 300 oldu.

Türkiye ile birlikte Giresun'da da koronavirüs salgını düşüşe geçti.

Önceki haftalara göre test sayısı artarken, günlük vaka sayısı tekli rakamlara indi. Yetkililer alınan tedbirlere uyulmasını istediler

Hastanelerde halen 2 si sağlık personeli olmak üzere 40 koronavirüs hastasının tedavisi sürüyor

FİLYASYON EKİBİ SAHADA

Korona ile mücadelede en etkin grup olan filyasyon ekibinin vaka sayısını belırlemede büyük faydası oldu. Her biri 3 kişiden oluşan 80 filyasyon ekibi sahada sürekli korona temaslı taraması yaparak salgının önüne geçmeyi başardı. Aynı titizlikle çalışmanın sürdürülmesi halinde Giresun'da kısa sure sonra korona vakasına rastlanmayacağı da belirtiliyor.