GİRESUN YOLU YİNE CAN ALDI

​​​​​​​Özellikle kış aylarında sürücülerin ve yolcuların korkulu rüyası haline gelen Giresun - Şebinkarahisar kara yolu can almaya devam ediyor.
GÜNCEL 17.01.2020 15:23:00 2067 0

Yıllardır çok sayıda hemşehrimizin hayatını kaybettiği bu yolda, başta yolun daha güvenlikli hale gelmesi için kaç Şebinkarahisarlının daha hayatını kaybetmesi gerekiyor.

'GİRESUN YOLU' ÖLÜM SAÇIYOR

Giresun - Şebinkarahisar kara yolu ölüm saçmaya devam ediyor.

Resmi işlerini halletmek için kar kış demeden zorunluluktan Giresun'a gitmek zorunda olan çok sayıda hemşehrilerimiz, aynı yol üzerinde meydana gelen trafik kazalarında yaşamını yitirdi. Kazalarda yaralı olan kurtulan çok sayıda hemşehrimizde ise vücudunda kalıcı hasarlar oluştu.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLLARI ARASINDA

Dünyanın en tehlikeli yolları arasında yer alan Giresun - Şebinkarahisar yolunda meydana gelen trafik kazalarında kurtulma şansı oldukça düşük.  Mevcut yolda ne bir iyileştirme yapılıyor, ne de bazı uçurum kenarlarına bariyer konuluyor.

Eğribel Geçidi'ne yapılan tünel, gazetemizin de çabaları ile yıllar sonra yapılırken, Pınarlar tüneli gizemini koruyor. Yol üzerinde özellikle bazı tehlikeli virajlarda bariyer olmazken, yolda iyileştirmede yapılmıyor.