GÜNCEL 18.02.2020 14:44:00 1366 0

GİRESUN-ŞEBİNKARAHİSAR YOLUNA  27 MİLYON TL ÖDENEK

Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri Yoluna 27 Milyon 197 Bin TL ödenek ayrıldığını söyledi.

2020 Yılı Yatırım Progra-mının Kabulü ve Uygulanma-sına Dair Cumhurbaşkanı Kararı'nın Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Bazı vatandaşlar Giresun ayrımından Suşehri yol ayrımına kadar olan devlet yolu için ayrılan 27 milyon TL’nin az olduğu görüşünü savunurken, bazı vatandaşlar da yeni yatırımın olmamasını eleştirdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulunan AK Parti Giresun Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, yapımları yılan hikayesine dönen Giresun Ayrımı-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri Ayrımı Devlet Yolun-daki yatırımlar (Eğribel, Pınarlar ve muhtelif tüneller ile bağlantı yolları dâhil) için 27 Milyon 197 Bin TL ödenek ayrıldığını söyledi.

Giresun’a 2020 yılı Yatırım Programından 89 milyon 241 bin lira ödenek ayrıldığını kaydeden AK Parti Giresun Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk,  2020 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’nın Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanmasından sonra yazılı bir açıklamada bulundu.

Öztürk, “2020 yılı yatırım programına göre; Giresun Ayrımı-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri Ayrımı Devlet Yolu (Eğribel, Pınarlar ve muhtelif tüneller ile bağlantı yolları dâhil) için 27 Milyon 197 Bin TL, Giresun Atıksu Tesisi için 22 Milyon 859 Bin TL, ilimiz Aksu Mahallesinde yapımı son aşamaya gelen Eğitim ve Araştırma Hastanesi için 6 Milyon 928 Bin 150 TL, Espiye Adabük Balıkçı Barınağı için 4 Milyon 397 Bin TL, Giresun Üniversitesi kampüs altyapısı, açık ve kapalı spor tesisleri, derslik ve merkezi birimlerin yapımı, bakım ve onarımı için 27 Milyon 860 Bin TL ödenek ayrılmıştır. Bunlara ek olarak ilimiz genelinde Ticaret Bakanlığı hizmet binasının tamamlanması, kültür merkezi yapımı, tarım ve sulama alanında Alucra sulaması, imalat ve gıda alanında makine teçhizat onarımı/makine-teçhizat temini,  hayvancılık altyapısının geliştirilmesi kapsamında tarımsal altyapı desteği için gerekli ödenek ayrılmıştır” dedi.