GİRESUN LİMANININ ÖNEMİ, GÜNEY BAĞLANTI YOLLARIYLA SAĞLANABİLİR
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Karadeniz´deki Samsun, Giresun ve Trabzon limanlarının kullanımının güney yollarıyla olan bağlantısıyla önemine vurgu yaptı.
Tarih: 30.7.2019 16:09:14/ 448okunma / 0yorum

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası´na düzenlediği ziyarette Karadeniz limanlarının önemine vurgu yaptı. Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya oradan da Akdeniz´e bağlayan en kısa yol olarak yer alan Giresun-Şebinkarahisar-Sivas Yolu, bu bağlamda önemini ortaya koyuyor.

Tiryakioğlu, GTB üyelerinin yer aldığı heyetle Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu´nu ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Tiryakioğlu, Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarının önemine vurgu yaptı. Ancak, Trabzon ve Samsun illerinin Kuzey-Güney yollarının standardı, tüneller, viyadükler ve yüksek standartlı yollarla daha da yükseltilirken Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya bağlayan en kısa yol olan Giresun´un Kuzey-Güney bağlantısında ise gereken önem verilmiyor.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas ile Kurtbeli yolunun yanı sıra Tirebolu-Gümüşhane yollarının uluslararası yol statüsüne kavuşturulması için verilen mücadelenin faydalarını hep birlikte göreceklerini söyledi.

Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, son dönemde Rusya ve Ukrayna´nın dünyanın tahıl ambarı konumuna geldiğini belirterek, "Bu tarım ürünlerini ülkemizin iç bölgelerine ulaştırabilmenin en kısa ve maliyeti en düşük yolu Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarını kullanmaktır." dedi.

Giresun ve bölgenin lojistikte stratejik üstünlüğüne dikkati çeken Tiryakioğlu, "Son dönemde Rusya ve Ukrayna dünyanın tahıl ambarı konumuna gelmiştir. Bu tarım ürünlerini ülkemizin iç bölgelerine ulaştırabilmenin en kısa ve maliyeti en düşük yolu Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarını kullanmak ve akabinde karayolu ile Gaziantep ve çevresine ulaştırmaktan geçmektedir." diye konuştu.

Tiryakioğlu, Rusya´ya da Ukrayna´dan gelen tarım ürünlerinin İskenderun Limanı´na nakledilmesi durumunda maliyetin Giresun Limanı´nın iki katına çıkacağını vurgulayarak, "Bu açıdan Giresun ve bölge limanlarının İç Anadolu bağlantıları güçlendirilerek ticaretin uluslararası ayağı desteklenmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

Çakırmelikoğlu, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas ile Kurtbeli yolunun yanı sıra Tirebolu-Gümüşhane yollarının uluslararası yol statüsüne kavuşturulması için verilen mücadelenin faydalarını hep birlikte göreceklerini sözlerine ekledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞEBİNKARAHİSAR YÜKSEKOKULLARI İÇİN ÇALIŞTAY  DÜZENLENDİ
ŞEBİNKARAHİSAR YÜKSEKOKULLARI İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarının ´Dünü, Bugünü ve Geleceği´ni içeren Çalıştay yapıldı.
DAVAYI KAZANDI, YOLU KAPATTI
DAVAYI KAZANDI, YOLU KAPATTI
Kozluca Köyünde yaşayan bir vatandaş, Şahinler Grup Yolunun geçtiği, çok sayıda köyün bağlantısını sağlayan yol için açtığı davayı kazanarak yolu araç trafiğine kapattı.
BAKICI: BUGÜN 3 FAKÜLTEMİZ VARDI
BAKICI: BUGÜN 3 FAKÜLTEMİZ VARDI
Şebinkarahisar MYO Kurucu Müdürü, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zahir Bakıcı, "Giresun Üniversitesine bağlanmasaydık 3 fakültemiz vardı" dedi.
MENGEÇ İSTİFA ETTİ
MENGEÇ İSTİFA ETTİ
Şebinkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Mengeç istifa etti.
ÖSYM BAŞKANI AYGÜN´DEN DESTEK SÖZÜ
ÖSYM BAŞKANI AYGÜN´DEN DESTEK SÖZÜ
BAŞKANI PROF. DR. HALİS AYGÜN: ´OKULLARIMIZIN GÜÇLENMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ´
FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ
FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ
Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali coşkulu bir şekilde devam ediyor.
KARAYOLUNDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI
KARAYOLUNDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Şebinkarahisar´daki kara yollarında temizlik çalışması başlattı.
ÇOTANAKLAR´DAN İLÇELERE ÇAĞRI
ÇOTANAKLAR´DAN İLÇELERE ÇAĞRI
Giresunspor, sosyal medyada Giresun´un ilçelerine çağrıda bulunuyor.
ŞÜKRÜ GENÇ´TEN BİRLİK VE BAREBERLİĞE DAVET
ŞÜKRÜ GENÇ´TEN BİRLİK VE BAREBERLİĞE DAVET
Sarıyer Belediye Başkanı hemşehrimiz Şükrü Genç, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda birlik ve beraberlik çağrısını tekrarladı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."