GİRESUN LİMANININ ÖNEMİ, GÜNEY BAĞLANTI YOLLARIYLA SAĞLANABİLİR
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Karadeniz´deki Samsun, Giresun ve Trabzon limanlarının kullanımının güney yollarıyla olan bağlantısıyla önemine vurgu yaptı.
Tarih: 30.7.2019 16:09:14/ 604okunma / 0yorum

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası´na düzenlediği ziyarette Karadeniz limanlarının önemine vurgu yaptı. Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya oradan da Akdeniz´e bağlayan en kısa yol olarak yer alan Giresun-Şebinkarahisar-Sivas Yolu, bu bağlamda önemini ortaya koyuyor.

Tiryakioğlu, GTB üyelerinin yer aldığı heyetle Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu´nu ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Tiryakioğlu, Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarının önemine vurgu yaptı. Ancak, Trabzon ve Samsun illerinin Kuzey-Güney yollarının standardı, tüneller, viyadükler ve yüksek standartlı yollarla daha da yükseltilirken Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya bağlayan en kısa yol olan Giresun´un Kuzey-Güney bağlantısında ise gereken önem verilmiyor.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas ile Kurtbeli yolunun yanı sıra Tirebolu-Gümüşhane yollarının uluslararası yol statüsüne kavuşturulması için verilen mücadelenin faydalarını hep birlikte göreceklerini söyledi.

Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, son dönemde Rusya ve Ukrayna´nın dünyanın tahıl ambarı konumuna geldiğini belirterek, "Bu tarım ürünlerini ülkemizin iç bölgelerine ulaştırabilmenin en kısa ve maliyeti en düşük yolu Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarını kullanmaktır." dedi.

Giresun ve bölgenin lojistikte stratejik üstünlüğüne dikkati çeken Tiryakioğlu, "Son dönemde Rusya ve Ukrayna dünyanın tahıl ambarı konumuna gelmiştir. Bu tarım ürünlerini ülkemizin iç bölgelerine ulaştırabilmenin en kısa ve maliyeti en düşük yolu Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarını kullanmak ve akabinde karayolu ile Gaziantep ve çevresine ulaştırmaktan geçmektedir." diye konuştu.

Tiryakioğlu, Rusya´ya da Ukrayna´dan gelen tarım ürünlerinin İskenderun Limanı´na nakledilmesi durumunda maliyetin Giresun Limanı´nın iki katına çıkacağını vurgulayarak, "Bu açıdan Giresun ve bölge limanlarının İç Anadolu bağlantıları güçlendirilerek ticaretin uluslararası ayağı desteklenmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

Çakırmelikoğlu, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas ile Kurtbeli yolunun yanı sıra Tirebolu-Gümüşhane yollarının uluslararası yol statüsüne kavuşturulması için verilen mücadelenin faydalarını hep birlikte göreceklerini sözlerine ekledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
Uzun bir süredir yapım çalışmaları duran Eğribel Tünel inşaatı için ikmal ihalesinin yapıldığı açıklandı. Tüneldeki çalışmaların gelecek ay başlanacağı öğrenildi.
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
İlçemizde öğrenci ve vatandaşlara yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek.
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından başlatılan İletişimde Ustalık Eğitimi sona erdi.
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
Türkiye Ziraat Odaları Birliği teknik Müşavirleri Bülent Uyanık ve Neşe Tezer´den oluşan araştırma heyeti ile Giresun Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Abdullah Şahin, Şebinkarahisar´da incelemelerde bulundu.
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
Geçen hafta ulusal basında da yer alan ve Çamoluk Meslek Yüksekokulunun (MYO) öğrenci azlığına dikkat çekip "Dağ Başındaki Okul" olarak adlandırılan Alucra Turan Bulutçu MYO Çamoluk Yerleşkesine Çamoluklulardan tepki geldi.
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Tamzara Dokuması Giresun Öğrenme Şenliği´nde Tanıtıldı
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´nde uzun zamandır beklenen anestezi doktoru nihayet atandı.
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
Giresun Büyükler 1. Amatör Küme´de mücadele eden Şebinkarahisar Belediyespor Futbol Takımı, 2019-2020 sezonunun ilk maçını deplasmanda Boztekkespor ile oynayacak.
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Tengir: Köylerin diğer sorunlarının 2020 yılındaki KÖYDES programıyla giderileceğini söyledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."