GESOB BAŞKANI ALİ KARA: "VAKALARIN AZ OLDUĞU YERLERDE KONTROLLÜ AÇILMA BEKLİYORUZ"

GESOB Başkanı Ali Kara, zor durumda olan esnaf ve sanatkarı bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla başta hizmet sektörü olmak üzere Giresun’da da kontrollü açılma kararı beklediklerini vurguladı.
YAŞAM 26.03.2021 11:47:00 4078 0

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Kovid-19 risk haritası göz önüne alındığında Giresun ve bölge illerinin yüksek riskli kategoride olduğunu vurgulayarak, “Bu konuda Valiliğimiz koordinasyonunda oluşturulan ekiplerimizle tüm sektörlerde kontrollerimize ve bilinçlendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız Giresun başta olmak üzere bölge illerimizin de en kısa sürede düşük riskli iller kategorisine girmesidir.” dedi.

KONTROLLÜ AÇILMA TALEBİMİZ VAR

 GESOB Başkanı Ali Kara, Giresun’da vaka sayılarının merkez, Bulancak ve Espiye ilçelerinde yoğunluk gösterdiğinin de altını çizerek” Bazı ilçelerimizde vaka sayısı sıfır, bazı ilçelerimizde ise 10’un altında bulunuyor. Hiç olmazsa restoran ve kafeteryalar bu ilçelerimizde kontrollü olarak açılmalıdır” şeklinde konuştu.

Kara, il genelinde halen 3 bin 150 iş yerinin kapalı bulunduğunun da altını çizdi. Ali Kara, pandeminin başlangıcından bugüne kadar geçen süreç içerisinde Giresun merkezdeki iki esnaf kefalet kooperatifi tarafından 3 bin 583 üyeye 160 milyon liralık kredi kullandırıldığını da ifade etti.