GELENLER KONTROL ALTINDA

​​​​​​​İlçemize gelen yolcular ilçe girişlerinde kayıt altına alınıyor, sağlık taramasından geçiriliyor.

Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında ortaya çıkan ve kısa sürede Dünyayı etkisi altına alan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen (KOVID -19) Korona virüsle mücadele kapsamında Şebinkarahisar'da hayata geçirilen önlemler arttırıldı.

Kontroller, İlçe Kaymakamlığı takip ve denetiminde oluşturulan kontrol noktalarında yapılıyor. Belediye ve köylerdeki cami hoparlörleri ile jandarma ve polis devriye araçlarından yapılan anonslarla, başka illerden gelen vatandaşlarımıza yönelik, 14 gün boyunca dışarı çıkmamaları ve başka kişilerle temas etmemeleri konusunda uyarılar yapılıyor.

Alınan önlemler kapsamında, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından İlçe Sağlık Müdürlüğü ile koordinasyon halinde, özellikle seyahat yasağından önce hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadığı illerden Şebinkarahisar'a yolcu taşıyan tüm otobüsler durdurularak sağlık personeli tarafından ateş ölçerlerle sağlık taramasından geçiriliyor.

Yine, yol kontrol noktasında otobüs dışındaki ticari ve özel araçlar da trafik yoğunluğuna göre durdurularak, araçlarda bulunan yolcular sağlık kontrollerinden geçiriliyor. 

İl dışından gelen yolculara kontrol noktalarında, 14 gün boyunca kesinlikle ikametgahlarından dışarı çıkmamaları konusunda uyarılar yapıldıktan sonra kimlik bilgileri alınarak adresleri gidecekleri yerdeki köy ve mahalle muhtarlarına bildiriliyor.