GEBE EĞİTİM SINIFI AÇILDI

Şebinkarahisar Devlet Hastanesinde ´Gebe Eğitim Sınıfı´ açıldı.

Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´nde gebe bilgilendirme sınıfı faaliyete geçti. Birimde, ebeler Serpil Türkmen ve Gonca Süsim eşliğinde eğitimlerin devam ettiği belirtildi.

Gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak amacıyla açılan ´Gebe Eğitim Sınıfı´ anne adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimseme konusunda bilgi ve beceri kazandıracak.

Gebe Eğitim Sınıfı , gebelik süreci, doğum süreci ve doğum ağrısıyla baş etme yöntemleri, doğum sonu dönem ve yeni doğan bakımı ve anne sütünün önemi hakkında bilgiler de veriyor.

Gebe eğitimlerinin kadın doğum poliklinikte yer alan Gebe Eğitim Sınıfında Salı günleri 09.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz olarak verildiğini belirten İlçemiz Devlet Hastanesi Müdürü Sedat Kesmez gazetemize yaptığı açıklamasında, "Gebelerimizin muayene, tahlil, NST sırası beklerken zamanlarını ayırabilecekleri bir program olup eğitimlerini tamamlayan gebelere katılım belgesi verilmektedir." ifadelerini kullandı.