FOTOĞRAF SANATÇILARI ŞEBİNKARAHİSAR’I GEZDİ

​​​​​​​Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği'nin (GİFOD) düzenlediği etkinlikte fotoğraf sanatçıları Şebinkarahisar'ı fotoğrafladı.
KÜLTÜR SANAT 25.02.2020 15:41:00 54339 0

Muğla, Samsun ve Rize'den Giresun'a gelen fotoğraf sanatçıları, GİFOD üyelerinin de katılımıyla fotoğraf etkinliği düzenledi. Giresun'un turistik yerlerinden Kuzalan Şelalesi, Mavigöl Gölü gezen fotoğraf sanatçıları ilçemizde de Çatal Göl ve Tamzara Mahallesini gezerek  doğanın birbirinden güzel manzaraları fotoğrafladılar.

Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği'nin düzenlediği etkinlikte fotoğraf sunumu gerçekleştirdiklerini belirten fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş,  Şebinkarahisar'ın Türk fotoğrafçılar tarafından görülmemiş bakir yerler olduğunu söyledi.

Akbaş, yaptığı açıklamada "Giresunlu fotoğraf amatörleri arkadaşlarımızla GİFOD'da bir araya geldik. Türkiye'den ve dünyadan örnek fotolarla fotoğraf kompozisyonu ve ışık konusunda bilgiler verdik. Fotoğrafçılık anlamında bakir yerler bize göre daha çekici geliyor. Şebinkarahisar'a da mutlaka gelmek lazım. Şehrin konumu enteresan, çevresindeki sivri dağların görselliği de bulutlarla birlikte daha güze hale getiriyor.  Tarihi ve doğal açısından çok zengin bir yer. Harikulade bir doğa fotoğrafları bölgesi burası." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 30 kişinin ilçemize geldiği fotoğraf gezisinde GİFOD Başkanı Esat Feruh Gürsel, fotoğraf sanatçılar Atanur Sevim, Murat Topal ve Güngör Çınar da katıldı.