FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ
Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali coşkulu bir şekilde devam ediyor.
Tarih: 16.8.2019 14:07:56/ 625okunma / 0yorum

İlçemizde bu yıl altıncısı düzenlenen festivalin açılışı, 14 Ağustos Çarşamba günü kortej yürüyüşüyle yapıldı. Mehteran gösterisinin sunulduğu ilk gün, resim, karikatür, vitray sergileri açıldı, akşam programında yöresel sanatçılar konser verdi. 

Festivalin ikinci gününde ise yöresel sanatçıların yanı sıra, gün finalinde Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Ekin Uzunlar, sahne aldı. Ekin Uzunlar´ın konserinde yoğun kalabalık oluştu.

Festivalin final günü bugün yapılacak. Bugün akşam konserlerinde Emre Gürsoy ve Tuğba Yurt konser verilecek.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, festivalde yaptığı konuşmada, ilçe halkının Kurban Bayramı´nı kutladı. 

Bu yıl Ceviz Festivali´nin altıncısını düzenlediklerini ifade eden Yılancı, "Üç gün dolu dolu geçmesini beklediğimiz festivalimizin kalite değeri her geçen gün daha da artıyor. Kelkit Vadisinin en güzel festivallerinden bir tanesini gerçekleştiriyoruz. Şebinkarahisar´ın kalkınmasına da kaktı sağlayan festivalimiz, içerisinde kültürü ve sanatı da barındırıyor." dedi.

Festival açılışına AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın,  AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan,Ahmet Hamdi Çamlı, Mülkiye Başmüfettişi Nurullah Naci Kalkancı, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün,  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ümraniye Belediye başkanı İsmet Yıldırım, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."