FESTİVAL COŞKUSUNDA FİNAL GÜNÜ

Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali coşkulu bir şekilde devam ediyor.
GÜNCEL 16.08.2019 14:07:56 108 0

İlçemizde bu yıl altıncısı düzenlenen festivalin açılışı, 14 Ağustos Çarşamba günü kortej yürüyüşüyle yapıldı. Mehteran gösterisinin sunulduğu ilk gün, resim, karikatür, vitray sergileri açıldı, akşam programında yöresel sanatçılar konser verdi. 

Festivalin ikinci gününde ise yöresel sanatçıların yanı sıra, gün finalinde Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Ekin Uzunlar, sahne aldı. Ekin Uzunlar´ın konserinde yoğun kalabalık oluştu.

Festivalin final günü bugün yapılacak. Bugün akşam konserlerinde Emre Gürsoy ve Tuğba Yurt konser verilecek.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, festivalde yaptığı konuşmada, ilçe halkının Kurban Bayramı´nı kutladı. 

Bu yıl Ceviz Festivali´nin altıncısını düzenlediklerini ifade eden Yılancı, "Üç gün dolu dolu geçmesini beklediğimiz festivalimizin kalite değeri her geçen gün daha da artıyor. Kelkit Vadisinin en güzel festivallerinden bir tanesini gerçekleştiriyoruz. Şebinkarahisar´ın kalkınmasına da kaktı sağlayan festivalimiz, içerisinde kültürü ve sanatı da barındırıyor." dedi.

Festival açılışına AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın,  AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan,Ahmet Hamdi Çamlı, Mülkiye Başmüfettişi Nurullah Naci Kalkancı, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün,  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ümraniye Belediye başkanı İsmet Yıldırım, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.