Anahtar Kelimeler: LİSESİ'  ÜRKÜTEN TABLO

FEN LİSESİ'NDE  ÜRKÜTEN TABLO

Yüz yüze eğitimin üçüncü haftasında pozitif vaka çıkması sonucunda karantinaya alınan sınıf sayısı arttığı öne sürüldü.
GÜNCEL 1.10.2021 15:31:00 945 0

Öğrenci Veli Derneği’nin hazırladığı raporda, Şebinkarahisar Fen Lisesi’nin bütün sınıflarının kapatıldığı iddia edildi.

Raporda "MEB’in yayımladığı son istatistiklerde, derslik başına düşen öğrenci ortalaması 26 olarak açıklanmıştı. Bu veri üzerinden bir değerlendirme yaptığımızda; alınmayan önlemler nedeniyle en az 40 bin öğrenci yüz yüze eğitime devam edememektedir” denildi.

Rapordaki bilgiler şöyle:

“Milli Eğitim Bakanlığı, kapatılan hiçbir okulun olmadığını açıklamıştı. İkinci hafta raporumuzda Ordu Aybastı Fen Lisesi’nin kapatıldığını söylemiştik. Bu bilgi doğrulandı. Bu hafta da Giresun’dan derneğimize ulaşan velilerin verdiği bilgi doğrultusunda; Şebinkarahisar Fen Lisesi’nin bütün sınıflarının kapatıldığını öğrendik. Şebinkarahisar Fen Lisesi’ndeki 216 öğrencinin 111’inin pansiyonda kaldığı, 61 öğrenciye pozitif tanısı konulduğu, pansiyonun üst katında pozitif tanısı konulan öğrencilerin pansiyonda kalarak uzaktan eğitime devam ettiği, diğer öğrencilerin de pansiyonda kalmaya devam ettiği bilgisi konusunda yetkilileri acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz.”