EŞ ZAMANLI KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Her yıl Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanan Kütüphane Haftasında tüm yurtta olduğu gibi Şebinkarahisar´da da ?Kitap Okuma Etkinliği? gerçekleştirildi.

Kitap ve kütüphanelere dikkat çekme ve okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak için, 27 Mart Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri arasında öğrenciler, kamu görevlileri, akademisyenler, kütüphane çalışanları ve halkımızın katılımıyla Hüseyin Hüsnü Tekışık Kütüphanesi´nde Kitap Okuma Etkinliği yapıldı.

Her yıl Mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanan, ana teması ?Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü? olarak belirlenen ?Kütüphane Haftası?nda kitap okuma etkinliğinde vatandaşların kütüphaneleri yakından tanımaları ve daha çok yararlanmaları hedefleniyor.

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Kütüphanemizde 7´den 70´e Kütüphaneler Haftasını kutladık.Okuma yazma öğrenen kursiyerlerimize belgelerini takdim ettik". dedi.

Hüseyin Hüsnü Tekışık Kütüphanesi´nde yaklaşık 30 bin kitap kapasitesi ile ilçemizde hizmet veriyor.