EKOLOJİK PAZARDA SEZON AÇILIŞI YAPILDI

Tamzara Mahallesinde "Turizm ile Yaşayan Tamzara" projesi kapsamında geçen yıl açılan ´Ekolojik Pazar´da yeni sezonun açılışı yapıldı.
KÜLTÜR SANAT 18.06.2019 16:35:49 559 0

Tamzara Mahallesinde mevsimlik olarak hizmet veren ´Ekolojik Pazarı´nda kesilen kurdele ile yeni sezon açılışı yapılarak yöresel ürünler tezgahlara indi.

Tarihi evleri, yöresel el dokuması, temiz havası ve tarihiyle turizmde dikkat çeken Tamzara Mahallesi, "Turizm ile Yaşayan Tamzara" projesi kapsamında  tüketicilere yüzde yüz yerli organik ürünler sunmaya devam ediyor.

Bu yıl ikinci sezonun açılışının yapıldığını belirten Kaymakam Taner Tengir, Gazetecilere yaptığı açıklamada, Tamzara ikamet eden vatandaşların, kendi el emeği, göz nuru, otantik ve organik ürünlerini hem pazarlamak hem de bölgeyi tanımak amacıyla pazarın kurulduğunu söyledi.

Tengir, "Belediye Başkanımızla pazarda ikinci sezonun açılışını gerçekleştirdik. Belediyemizle beraber buraya otantik pazar tezgahları kurduk, sayısını artıracağız. Giresunlu hemşehrilerimizi bölgemize davet ediyoruz." dedi.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı, " Tamzara´da tarihi yapısıyla birlikte saklı bir Anadolu  Mahallesi ve turizm açısından ilçemizin de önemli bir destinasyonu. Burası hem ülke turizmi açısından hem de ilçe turizmi açısından son derece önemli. Burada açılışını yaptığımız ekolojik pazarın da buna katkı sağlamasını bekliyoruz. " ifadelerini kullandı.