EK KONTENJAN DA ÇARE OLMADI
Şebinkarahisar´da 4 yıllık yüksekokul bu yıl öğrenci almazken, 2 yıllık yüksekokullara ek kontenjanlarla birlikte yaklaşık 300 öğrenci kayıt yaptırdı.
Tarih: 27.9.2019 17:57:12/ 993okunma / 0yorum

Giresun Üniversitesi´ne bağlı Şebinkarahisar yüksekokullarında 2019-2020 akademik yılı başladı.

Bu yıl Şebinkarahisar´da 4 yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrenci almazken, 2 yıllık Sosyal ve Teknik Bilimler Yüksekokulu´na ek kontenjandan yalnızca 44 öğrenci yerleşti.

Düşüş Devam Etti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından açıklanan Şebinkarahisar yerleşkesindeki ön lisans programlarına toplam 265 öğrenci kayıt yaptırırken, yalnızca 44 öğrenci ek kontenjandan Şebinkarahisar Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına yerleşti.

İlk yerleştirme sonuçlarına göre 460 kontenjandan 334 öğrenci 2 yıllık yüksekokullara yerleşirken, 265 öğrenci kayıt yaptırdı. İlk yerleştirmede dolmayan kontenjanla birlikte kayıt yaptırmayan öğrenciler için açılan ek 195 ek kontenjandan ise yalnızca 44 öğrenci yerleşti.  23 Eylül´de başlayan ek kontenjan kayıtları bugün sona erecek. Öğrenciler Üniversiteye gelerek şahsen kayıtlarını bugün tamamlayacak.

Ek kontenjan kayıtlarının ardından bu sene yaklaşık 300 üniversite öğrencisi Şebinkarahisar´a geldi. Bu sayı önceki yıllarda bin 300 civarındaydı.

 /resimler/2019-9/27/1758505037395.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KONTENJAN ÇARE OLMADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
Uzun bir süredir yapım çalışmaları duran Eğribel Tünel inşaatı için ikmal ihalesinin yapıldığı açıklandı. Tüneldeki çalışmaların gelecek ay başlanacağı öğrenildi.
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
İlçemizde öğrenci ve vatandaşlara yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek.
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından başlatılan İletişimde Ustalık Eğitimi sona erdi.
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
Türkiye Ziraat Odaları Birliği teknik Müşavirleri Bülent Uyanık ve Neşe Tezer´den oluşan araştırma heyeti ile Giresun Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Abdullah Şahin, Şebinkarahisar´da incelemelerde bulundu.
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
Geçen hafta ulusal basında da yer alan ve Çamoluk Meslek Yüksekokulunun (MYO) öğrenci azlığına dikkat çekip "Dağ Başındaki Okul" olarak adlandırılan Alucra Turan Bulutçu MYO Çamoluk Yerleşkesine Çamoluklulardan tepki geldi.
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Tamzara Dokuması Giresun Öğrenme Şenliği´nde Tanıtıldı
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´nde uzun zamandır beklenen anestezi doktoru nihayet atandı.
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
Giresun Büyükler 1. Amatör Küme´de mücadele eden Şebinkarahisar Belediyespor Futbol Takımı, 2019-2020 sezonunun ilk maçını deplasmanda Boztekkespor ile oynayacak.
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Tengir: Köylerin diğer sorunlarının 2020 yılındaki KÖYDES programıyla giderileceğini söyledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."