EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR

Uzun bir süredir yapım çalışmaları duran Eğribel Tünel inşaatı için ikmal ihalesinin yapıldığı açıklandı. Tüneldeki çalışmaların gelecek ay başlanacağı öğrenildi.
GÜNCEL 22.10.2019 17:01:40 267 0

Yapımına yaklaşık 5 yıl önce başlanılan ancak ödenek yetersizliğinden dolayı bir yılı aşkın bir süredir çalışmaların durdurulduğu Eğribel Tüneli´nde yapım çalışmasının yakında yeniden başlayacağı açıklandı.

Tünelin tamamlanması, iç aydınlatması ve bağlantı yolları için Karayolları tarafından yapılanın ihalenin 360 milyon 112 bin lira ile MÖN/ASL inşaat ortaklığı tarafından alındığını ifade edildi.

"Asırlık Hayalimiz Gerçekleşiyor"

Tünel çalışmalarında kazı işlemlerinin bitirildiğini söyleyen Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 5 bin 905 metre uzunluğundaki Eğribel Tüneli´nin İkmal İhalesi tamamlandığını açıkladı.

Yılancı, tüneldeki çalışmaların yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamen bitirilerek hizmete açılacağını sözlerine ekledi.

AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar ise yasal sürecin tamamlanmasının ardından önümüzdeki ay itibariyle tünelde çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacağını aktardı.

Okuyar, "Toplamda 500 Milyon TL´nin üzerinde bir yatırım maliyetiyle tünelimiz yasal sürecin tamamlanmasının ardından önümüzdeki ay itibariyle tünelde çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacak." dedi.