EĞRİBEL TÜNELİ´NDE İNCELEME
Giresun İl Genel Meclisi Strateji Planlama Komisyonu Eğribel Tüneli´nin son durumunun ne aşamada olduğu yönünde incelemelerde bulunacak.
Tarih: 15.10.2019 16:19:35/ 803okunma / 0yorum

Giresun´u Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleriyle İç Anadolu Bölgesi´ne bağlayan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ndeki tünelin yapım çalışmalarının yavaşladığı yönündeki iddiaları İl Genel Meclisi yerinde inceleyerek bir rapor haline getirecek.

Giresun İl Genel Meclisi Strateji Planlama Komisyonu Başkan Yardımcısı İbrahim Erhan yaptığı açıklamada, “ Eğribel Tüneli´nde bir tüpte kazı çalışmaları tamamlandı, diğerinde ise yüzde 95´e ulaşıldı. Proje bünyesinde Eğribel Tüneli´nde 5 bin 910 metre sol tüp, 5 bin 902 metre ise sağ ve bin 800 metre bağlantı yolları bulunmaktadır. Eğribel Tüneli´nde sol tüpte kazı-destek imalatları tamamlanmış, sağ tüpte ise kazı çalışmaları yüzde 95 seviyesinde bitirilmiştir. İşin tamamen bitirilerek trafiğe açılması için ikmal ihalesine ihtiyaç duyulmaktadır. Tünelin tamamlanması ile güzergâh 6,5 km kısalarak ve mevcut yola göre de 25 dakika zaman tasarrufu sağlanacaktır. Ancak bir süredir çalışmaların yavaşladığı ileri sürülmektedir. İşin tamamen bitirilerek trafiğe açılması için ikmal ihalesine ihtiyaç duyulmaktadır ancak bu ihalenin geçtiğimiz Eylül ayı sonunda bitirilmesi beklenmekteydi. Bütün bunları netliğe kavuşturmak için komisyonumuz tarafından önümüzdeki hafta içerisinde bir gün Eğribel Tüneli´nde inceleme yapılarak yetkililerden bilgi alınacaktır. Alınan bu bilgi doğrultusunda yapılması gereken ne varsa ilgili ve yetkililerden talep edilecektir" dedi.

Eğribel Tüneli´nin Giresun ve bölge için öneminin de anlatan Erhan, “ Eğribel Tüneli sadece Giresun´u Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra ilçelerine bağlayan bir yol değildir. Bu güzergahta yüzlerce köy ve onlarca yayla bulunmaktadır. Bu yaylaların turizm değeri Eğribel Tüneli ile birlikte artacaktır. Aynı zamanda Giresun´u İç Anadolu´ya bağlayan bir yol olması nedeniyle taşımacılıkta önemli bir geçiş noktası olacaktır. Giresun Limanı daha bir önem kazanacaktır. Giresun ekonomisine her açıdan bir değer katacaktır. Bu nedenle Eğribel Tüneli sadece ulaşım kolaylığı olarak görülmemelidir" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞRİBEL TÜNELİ İNCELEME
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TARİHİ TAMZARA DOKUMASI TESCİLLENDİ
TARİHİ TAMZARA DOKUMASI TESCİLLENDİ
Şebinkarahisar´da kaybolmaya yüz tutmuş "Tamzara Dokuması" için başlatılan coğrafi işaret tescil çalışmaları sonuç verdi.
HAYATİ İNANÇ ŞEBİNKARAHİSAR´A GELİYOR
HAYATİ İNANÇ ŞEBİNKARAHİSAR´A GELİYOR
Şebinkarahisar´da “Can Veren Pervaneler” konulu konferansa Hayati İnanç katılım sağlayacak.
HAYVANCILIK DESTEKLERİ AÇIKLANDI
HAYVANCILIK DESTEKLERİ AÇIKLANDI
Çiftçilerin aylardır beklediği 2019 tarım destekleri açıklandı.
ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında, 2019 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi için müracaatlar başladı.
“TÜNELİ HEBA ETMEYİZ”
“TÜNELİ HEBA ETMEYİZ”
AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, “Elimize rapor geçince Karayolları ile hemen irtibata geçeceğiz, milyonlarca lira harcanarak inşa edilen tüneli heba etmeyiz” dedi
GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU
GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU
CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, yapımı yılan hikayesine dönen, Eğribel Tüneli´ni meclis gündemine taşıdı.
TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ
TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ
Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında bu yıl buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek verilecek
25 BİN KİŞİ İŞ ARIYOR !
25 BİN KİŞİ İŞ ARIYOR !
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında Giresun´un iş gücü potansiyeli masaya yatırıldı.
GİRESUN TSO´DAN ŞEBİNKARAHİSAR ZİYARETİ
GİRESUN TSO´DAN ŞEBİNKARAHİSAR ZİYARETİ
´Şebinkarahisar İş Dünyası Devlet Destekleri İle Buluşuyor 2019´ etkinliği gerçekleştirildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."