EĞRİBEL TÜNELİ GÖÇME TEHDİDİ ALTINDA
İkmal inşaatı için ihalesi geçen hafta içerisinde, yapılan Eğribel Tüneli´nin tabandan gelen suyun tehdidi altında olduğu öğrenildi.
Tarih: 25.10.2019 16:40:54/ 863okunma / 0yorum

Yeşilgiresun Gazetesi´nden Cavit Özdemir´in haberine göre İl Genel Meclisi üyeleri arasından oluşturulan 5 kişilik inceleme heyetinin tünel inşaatında yaptığı inceleme tamamlandı. Heyetin raporunu Valiliğe sunması bekleniyor

Yeşilgiresun Gazetesi´nin 24 Ekim´li nüshasında manşetten verdiği Cavit Özdemir imzalı haberde Giresun´u İç Anadolu´ya bağlayacak olan ve inşaatına yaklaşık 5 yıl önce başlanılan 2200 rakımdaki Eğribel Tüneli inşaatının tamamlanmadan göçme tehlikesi içerisinde olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde uzun bir aralıktan sonra yapımı için yeniden ihalesi gerçekleştirilen tünel inşaatında tabandan gelen suyun tüneli tehdit ettiği öğrenildi.

MECLİS KOMİSYONUNDAN İNCELEME

 Öte yandan bir süre önce tüneldeki son durumu yerinde görmek üzere  AK Parti´den Fatih Cansız, İbrahim Erhan, Ali Çolak, CHP´den İmdat Mürsel Önal ve MHP´den Mustafa Demirci´den oluşan 5 kişilik İl Genel Meclisi inceleme komisyonu da tüneldeki incelemesini tamamladı. Komisyon üyelerinin tünelle ilgili hazırlayacakları raporu kısa süre içerisinde Valiliğe vermeleri bekleniyor.

ACİL MÜDEHAHLE EDİLMEZSE TÜNEL ÇÖKEBİLİR

Bu arada İl Genel Meclisi inceleme komisyonu üyelerinin de tünel içerisinde tabandan gelen suyu gördükleri öğrenildi. Konuyla ilgili görüştüğümüz uzmanlar ise tünel içerisinde tabandan gelen suya hemen müdahale edilmesi gerektiğini,  gecikme yaşanması durumunda tünelin çökme ihtimalinin çok yüksek olacağını ifade ettiler.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TARİHİ TAMZARA DOKUMASI TESCİLLENDİ
TARİHİ TAMZARA DOKUMASI TESCİLLENDİ
Şebinkarahisar´da kaybolmaya yüz tutmuş "Tamzara Dokuması" için başlatılan coğrafi işaret tescil çalışmaları sonuç verdi.
HAYATİ İNANÇ ŞEBİNKARAHİSAR´A GELİYOR
HAYATİ İNANÇ ŞEBİNKARAHİSAR´A GELİYOR
Şebinkarahisar´da “Can Veren Pervaneler” konulu konferansa Hayati İnanç katılım sağlayacak.
HAYVANCILIK DESTEKLERİ AÇIKLANDI
HAYVANCILIK DESTEKLERİ AÇIKLANDI
Çiftçilerin aylardır beklediği 2019 tarım destekleri açıklandı.
ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
ANAÇ KOYUN VE KEÇİ DESTEKLEMESİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında, 2019 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi için müracaatlar başladı.
“TÜNELİ HEBA ETMEYİZ”
“TÜNELİ HEBA ETMEYİZ”
AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, “Elimize rapor geçince Karayolları ile hemen irtibata geçeceğiz, milyonlarca lira harcanarak inşa edilen tüneli heba etmeyiz” dedi
GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU
GÖÇÜK TEHDİDİNİ BAKAN´A SORDU
CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, yapımı yılan hikayesine dönen, Eğribel Tüneli´ni meclis gündemine taşıdı.
TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ
TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ
Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında bu yıl buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek verilecek
25 BİN KİŞİ İŞ ARIYOR !
25 BİN KİŞİ İŞ ARIYOR !
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında Giresun´un iş gücü potansiyeli masaya yatırıldı.
GİRESUN TSO´DAN ŞEBİNKARAHİSAR ZİYARETİ
GİRESUN TSO´DAN ŞEBİNKARAHİSAR ZİYARETİ
´Şebinkarahisar İş Dünyası Devlet Destekleri İle Buluşuyor 2019´ etkinliği gerçekleştirildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."