EĞRİBEL GEÇİDİ´NİN BEKÇİLERİ
Giresun-Sivas karayolu üzerindeki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´nde görev yapan karayolları 7/24 anlayışıyla kışla mücadele ediyor.
Tarih: 23.1.2019 10:22:56/ 411okunma / 0yorum

Giresun-Şebinkarahisar yolu üzerinde bulunan Eğribel Geçidi, kış mevsiminde sürücülere zor anlar yaşatıyor. Şebinkarahisar´ın yanı sıra  Alucra ve Çamoluk ilçelerini vilayetine bağlayan en önemli karayolu üzerindeki Eğribel Geçidi´nde çetin kış şartlarına rağmen görevlerini bırakmayan  ekipler, kar kalınlığının zaman zaman 3 metreyi aştığı Eğribel´de yolun ulaşıma açık kalması için özveriyle mücadele ediyor.

Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya bağlayan en kısa yol olan Giresun-Sivas yolundaki Eğribel Geçidi´nde bulunan Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğüne bağlı Eğribel bakımevindeki 11 personel, tüm olumsuz hava koşullarına karşı mücadele veriyor.

Eğribel´in zirvesinde bulunan bakımevinde konaklayan Karayolları işçileri, yolun açık kalması için 24 saat çalışmalarını sürdürüyor.

EĞRİBEL GEÇİDİ´NİN BEKÇİLERİ

Geçen hafta Tamdere Köyünde meydana gelen çığlar sonucu yolu trafiğe kapatan ekipler, yoğun bir ekip çalışmasıyla yolu tekrar ulaşıma açabildiklerini söyledi.

Yoğun kar ve çığ gibi durumların kendilerini etkilemediğini söyleyen  Salih Karaman kış şartlarında  en büyük zorluğu yoğun fırtına olduğunu söyledi. Karaman, "Yoğun fırtına sonucunda önümüzü görmekte zorlandığımız için işimizi zorlaşıyor. Ancak buna rağmen büyük bir özveriyle vatandaşların mağdur olmaması için mücadele ediyoruz." dedi.

Eğribel´de bu yıl çok sayıda ufak çaplı çığ meydana geldiğini belirten ekipler, anında müdahale ettiklerini de sözlerine eklediler.

´TELEFONLAR ÇEKMİYOR´

Eğribel Geçidi´nde bazı telefon hatlarının çekmediğini belirten işçiler, aileleriyle görüşemediklerini belirttiler.

Geçitte aynı anda 11 kişilik ekiple çalışan işçiler, bazı hatlara ait baz istasyonunun çalışmaması nedeniyle aileleriyle de görüşemediklerini ifade ederek, "Bir çoğumuzun telefonu çekmiyor. Ailelerimizle görüşebilmek için diğer arkadaşların telefonlarını kullanmak zorunda kalıyoruz. Yetkili firmanın bu mağduriyetimizi gidermesini istiyoruz." dediler.

 Muhabir : Ahmet Yeles
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞRİBEL GEÇİDİ BEKÇİLERİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
METEOROLOJİDEN ZİRAİ DON UYARISI
METEOROLOJİDEN ZİRAİ DON UYARISI
Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden 22 Mart Cuma günü saat 10.30´da 01 uyarı no ile yapılan açıklamada ilçemizde zirai don uyarısında bulunuldu.
16 BİN SEÇMEN SANDIK BAŞINA GİDECEK
16 BİN SEÇMEN SANDIK BAŞINA GİDECEK
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimde Şebinkarahisar´da 16 bin 638 seçmen 94 sandıkta oy kullanacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´ADALET ORMANI´ KURULDU
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´ADALET ORMANI´ KURULDU
Adalet Ormanı´na 200 adet sarı çam, 22 adet Şebin Cevizi fidanı, 15 adet sedir ve 15 adet ıhlamur fidanı dikildi.
YAŞLILAR HAFTASI ETKİNLİĞİNDE CÜBBE GİYDİLER
YAŞLILAR HAFTASI ETKİNLİĞİNDE CÜBBE GİYDİLER
Şebinkarahisar´da, Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında, özel yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezinde kalan yaşlılar üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.
ŞEBİNKARAHİSAR ORMAN FİDANLIK ŞEFLİĞİNDE YAPTIRILACAK OLAN FİDAN ÜRETİMİ,BAKIM,REPİKAJI VE TAŞITLARA YÜKLENMESİ İŞİ
ŞEBİNKARAHİSAR ORMAN FİDANLIK ŞEFLİĞİNDE YAPTIRILACAK OLAN FİDAN ÜRETİMİ,BAKIM,REPİKAJI VE TAŞITLARA YÜKLENMESİ İŞİ
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-ŞEBİNKARAHİSAR DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARADUT ÜRETİMİ GELİŞTİRİLECEK
KARADUT ÜRETİMİ GELİŞTİRİLECEK
Biroğul Mahallesinde daha önce başlatılan ´Ceviz Ormanları´ projesine ek olarak 100 karadut fidanı dikimi gerçekleştirildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´IN TURİZM ENVANTERİ İNTERNETTE
ŞEBİNKARAHİSAR´IN TURİZM ENVANTERİ İNTERNETTE
Şebinkarahisar´daki kültürel taşınmaz varlıklar, www.karadeniz.gov.tr internet sitesinde sanal ortama taşındı.
KENEVİR ÜRETİMİ TARIM ARAZİLERİNE İLGİYİ ARTIRDI
KENEVİR ÜRETİMİ TARIM ARAZİLERİNE İLGİYİ ARTIRDI
Türkiye´nin kenevir üretim merkezi belirlenen Samsun´un Vezirköprü ilçesinde tarım arazilerine ilgi arttı.
EĞRİBEL GEÇİDİ´NDE ZORLU MÜCADELE
EĞRİBEL GEÇİDİ´NDE ZORLU MÜCADELE
Giresun-Sivas karayolu üzerindeki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´nde kar ve tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."