Anahtar Kelimeler: EĞİTİME KAYNAK KİTAP DESTEĞİ

EĞİTİME KAYNAK KİTAP DESTEĞİ

Şebinkarahisar'da okuyan ilk ve ortaöğretim öğrencilerine kaynak kitap desteği verildi.
EĞİTİM 24.09.2021 12:03:00 543 0

Şebinkarahisar Belediyesi ve Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nin işbirliğiyle ilkokul 2'nci sınıftan lise 12'nci sınıfa kadar ilçede eğitim gören yaklaşık 2 bin 500 öğrenciye kaynak kitap desteği sağlandı.

Önceki gün düzenlenen törenle öğrencilere kitapları teslim eden Belediye Başkanı Şahin Yılancı, "Eğitimin önemini pandemi nedeniyle bir kez daha kavramış olduğumuz bu günlerde onların ideallerine kavuşmalarına katkı sunmak tek gayemiz." dedi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ise yaptığı açıklamasında "Zor dönemde pandemi koşullarıyla birlikte öğrencilerimizin ideallerine kavuşmalarına katkı sunmak amacıyla eğitime desteklerimiz devam edecektir." ifadelerini kullanarak 4 yıllık üniversite kazanan öğrencilere öğrenimleri boyunca burs desteği sağladıklarının da altını çizdi.

Yılancı ve Şimşek'in yanı sıra kitap dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sayer, Şebinkarahisar Belediyespor Başkanı Bayram Karaman, Derneğin Başkan Vekili Ekrem Çiftçi yönetim kurulu üyesi Elvan Turan katıldı.