EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ TAM KAPASİTE SAĞLIK HİZMETİ SUNUYOR!

​​​​​​​Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Karadeniz Bölgesi’nde en fazla döner sermaye payı veren Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu söyledi.
SAĞLIK 26.02.2021 13:48:00 9316 0

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığı ile tam bir uyum içerisinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak

Giresun halkına en iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, 2020 yılının Kasım ayında açılan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekim Prof. Dr. Atilla Çıtlak’ın idaresinde kısa sürede tam kapasite sağlık hizmeti sunduğunun altını çizdi.

YENİ ATANAN HOCALAR GÖREVLERİNE BAŞLADI

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, 2021 yılında Tıp Fakültesi kadrosuna dahil edilen Tıbbi Biyoloji, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Aile Hekimliği, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji branşlarında 9 akademisyen doktorun görevine başladığını söyledi.

Can, Göz Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları, Kardiyoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Nöroloji, İç Hastalıkları, Kulak, Burun, Boğaz, Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Radyoloji ve Ortopedi ve Travmatoloji branşlarında ise yeni 14 kadro ataması yapıldığını ifade etti. Rektör Can, biri profesör olmak üzere 6 branşta ise akademisyenin atama işlemlerinin devam ettiğini sözlerine ekledi.