EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ 10 BRANŞTA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

​​​​​​​ Başlangıçta 3 branşta hizmet verene Aksu’daki Eğitim Araştırma Hastanesi tam kapasiteye çıkıyor, taşınma işlemi büyük ölçüde tamamlandı
SAĞLIK 19.11.2020 13:40:00 1019 0

Aksu’da yapımı tamamlanan ve taşınma işlemi süren GRÜ Eğitim Araştırma Hastanesinin 10 branşta hizmet vermeye başladığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Göz Hastalıkları, Cildiye, Fizik Tedavi, İç Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi, Üroloji, Ortopedi, Psikiyatri ve Aile Hekimliği alanlarında poliklinik hizmeti verilmeye başlandı. Eğitim Araştırma Hastanesinde ayrıca 7 ameliyathanenin faal hale getirildiği, laboratuvar hizmetlerinin tam olarak verildiği, röntgen cihazları, bilgisayarlı tomografi ve MR cihazlarının da kurulumlarının tamamlanarak hizmet vermeye başlandığı, girişimsel radyoloji işlemlerinin de yapıldığı öğrenildi. Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde nükleer tıp ünitesinin de hazırlandığı ve lisans beklediği öğrenildi. Bu arada hastanenin 2'nci katı ile 5'inci katında da bulunan 110 yatakta hasta yatırılmasına başlandı.