EĞİTİCİ MOBİL UYGULAMA KULLANIMA SUNULDU 

​​​​​​​Patenti Şebinkarahisarlı öğretmene ait olan ve çocukların matematik öğrenmesini kolaylaştıran uygulaması Android ve iOS mobil cihazlarından indirilebilecek.

Şebinkarahisarlı Öğretmen Celalettin Turkar’ın 6-9 yaş arası çocuklara yönelik patenti kendine ait mobil  uygulaması kullanıma sunuldu.

İlçemizde sınıf öğretmenliğini yapan Turkar, 'Dört İşlem Öğreten Platform' adıyla patenti alınıp, "Matiko" adıyla kullanıma sunulduğunu açıklayarak  Uygulamanın Dünya'da ilk ve tek olduğunu söyledi.

Çocuklar Okuma Gitmeden Matematik Öğrenebilecek

2016 yılında, dünyada benzeri olmayan bir uzay mekiği roketi tasarlayarak ulusal medyanın ve çok sayıda firmanın dikkatini çeken Celalettin Turkar, patenti kendine ait olan telefon uygulaması ile çocukların matematik öğrenmesini kolaylaştırdı.

Turkar yaptığı açıklamasında şunları söyledi, "Dört İşlem Öğreten Platform adlı patentim ile ilgili olarak mobil uygulama çalışmasını Matiko adıyla kullanıma sunuyoruz.Öğrencilerimizin Matiko adlı eğitim uygulaması ile sayı doğrusunda dört işlemi yaparak, yaşayarak ve eğlenerek kalıcı öğrenmeleri sağlanmaktadır. Uygulama Dünya'da ilk ve tek uygulamadır. Matiko adlı uygulamamızı Apple Store ve Play Storeden indirebir ve kullanabilirsiniz.Dünyadaki tüm çocuklara hayırlı olmasını dilerim."

Celalettin Turkar

Matiko Nedir?

Matiko yöntemi patenti bulunan ve 6-9 yaş arası çocuklara dört işlemi en iyi şekilde öğretebilen bir sistemdir.

Bu sistem hem eğitim materyali olup, hem de mobil cihazınızla uygulayabileceğiniz, dört işlemi somutlaştırarak çocukların anlamasını hızlandıran bir metottur.

Çocuğunuz rakamların büyüklüklerine göre boyutlandırılmış görselleri sayı doğrusuna yerleştirerek dört işlemi somut olarak görebilecek ve böylece aklında kurgulaması çok daha hızlı olacaktır

Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri en iyi şekilde kurgulanarak, bu yöntemle çocukların en iyi şekilde anlaması sağlanmaktadır. Çocuğunuzun tek yapacağı basit bir şekilde rakamları sayı doğrusuna yerleştirmektir. Rakamların bulunduğu levhalar sayı doğrusunda tam olması gereken yere oturacak ve çocuğunuza işlemlerin mantığını somutlaştırarak gösterecektir.

Ücretsiz uygulamayı hemen indirin ve çocuğunuzun eğitimine destek olun!