E-SINAV MERKEZİ KURULDU

Giresun il merkezinde yapılan ehliyet, ustalık ve kalfalık sınavları artık e-sınav ile Şebinkarahisar'da yapılacak. E-sınav salonu komşu ilçelere de hizmet verecek.
EĞİTİM 17.11.2020 16:11:00 20339 0

Şebinkarahisar'da açılan Elektronik Sınav Merkezi'nde (e-sınav) motorlu taşıtlar sürücü kursiyerleri sınavı yapıldı.

Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan e-sınav merkezinde kursiyerler online olarak sınavlara girebilecek.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesi ek binada yer alan E-Sınav Merkezi'nde e-sınav merkezi açıldı. İl merkezinde yapılan ehliyet, ustalık ve kalfalık sınavları artık e-sınav salonunda yapılabilecek. Merkezde her oturumda 20 kursiyer sınav olabiliyor.

E-Sınav Merkezinde ilk kez ehliyet yazılı sınavlarının bilgisayar ortamında daha hızlı ve sonuçlarının sınav bitiminde alınarak, en kısa sürede ehliyet alınmasının sağlanacağı kaydedildi.

İLK OLARAK EHLİYET SINAVLARI YAPILDI

E-Sınav Merkezinde geçtiğimiz günlerde ilk kez ehliyet yazılı sınavları e-sınav ile ilçemizde yapıldı.

Motorlu taşıtlar sürücü kursiyerleri e-sınavına Şebinkarahisar'ın yanı sıra Alucra ve Çamoluk ilçelerinden de toplam 36 kişinin katılımıyla 2 oturum şeklinde yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre e-sınav salonunda 20 kişinin aynı anda sınav olabileceği bilgisayar ve 2 adet yedek bilgisayar olduğunu öğrenildi.

Yine Giresun'da yapılan kalfalık ve ustalık sınavlarının da artık e-sınav salonunda yapılacağı aktarıldı.

E-sınav salonundaki ilk sınavın sorunsuz geçtiğini aktaran Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sayer, sınav süresince görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getiren bina sorumlusuna, salon başkanları ve gözetmenlere ve diğer görevli personele ve e sınav merkezinin ilçemizde açılmasında desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür etti.