DİKMETAŞ´A ´TABİAT PARKI´ İSTEĞİ

DKMP Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu Şebinkarahisar´da İncelemelerde Bulundu.
GÜNCEL 19.07.2019 16:29:16 83 0

Muhabir: Ahmet Yeles

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu Şebinkarahisar´da incelemelerde bulundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu, ilçemizde gerçekleştirdiği incelemelerde Şebinkarahisar´da yapılması istenen Dikmetaş Göleti´ni ziyaret ederek bilgi aldı.

18 Temmuz Perşembe günü ilk olarak Şebinkarahisar Belediyesini ziyaret eden Kandazoğlu ve beraberindeki heyet,  Millet Bahçesindeki kahvaltı programına katıldı.

YILANCI, GÜLLOĞ PROJESİNE DESTEK İSTEDİ

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Gülloğ Kent Ormanı ve  Doğa Turizm  Merkezi Projesi hakkında DKMP Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu´ndan projeye destek talebinde bulundu. Proje hakkında Kandazoğlu´na bilgiler veren Yılancı, Gölloğ bölgesindeki çöp depolama alanı kaldırılarak turizm ve sosyal yaşam  alanları oluşturmayı planladıklarını projenin detaylarını anlatarak destek istedi.

Millet bahçesini gezen Kandazoğlu, DKMP Şebinkarahisar Şefliğini ve Orman İşletme Müdürlüğü´nü ziyaret etti. Kandazoğlu ziyaretinde destek sözü de verdi.

İlçede gerçekleştirilen ziyaretin ardından Dikmetaş Göletine hareket eden Kandazoğlu, burada Toplukonak ve Gürpınar köy muhtarlarının taleplerini dinledi. DKMP Giresun Şube Müdürü Ertan Kuduban´dan bölgeyle ilgili bilgi alan Kandazoğlu, Milli Park olarak ilan edilmesi istenilen bu alanı yerinde inceledi.

"ŞEBİNKARAHİSAR DA NADİDE YERLERİMİZDEN BİR TANESİ" 

Şebinkarahisar´ın yaban hayatı açısından en zengin yerlerinden bir tanesini olduğunu belirten Kandazoğlu,  "Türkiye´nin tamamı çok güzel. Şebinkarahisar da bu güzelliklerden payını almış nadide yerlerimizden bir tanesi.  Manzara bütünlüğü, tarımsal faaliyetleri açısından, biyolojik çeşitliliği açısından çok değerli bir ilçemiz." dedi.

"KAYIN MEMLEKETİMİ ZİYARET ETMEK İSTEDİM"

Şebinkarahisar´dan evli olduğunu hatırlatan Kandazoğlu, "Yoğun programımıza rağmen kayın memleketimi ziyaret edeyim vesilesi ile geldik. Araziyi de beraber görelim. Önce arazinin değerini ölçelim, sonra neler yapılabilir fikriyle sizlerle beraber konuşalım ve ona göre de yol haritası belirleyelim fikriyle buraya geldik." dedi.

Ziyarette DKMP Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu´nun yanı sıra,  Tarım ve Orman Bakanlığı  Uzmanı İsmail Belen DKMP Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürü Ahmet Usta, Giresun Orman Bölge Halil Oflu,  DKMP Giresun Şube Ertan Kutuban, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.