Anahtar Kelimeler: DESTEKLERİN SÜRMESİ

DESTEKLERİN SÜRMESİ ŞART

Çakırmelikoğlu, 2020 yılının ikinci yarısı ve 2021 yılının ilk beş ayında pandemi etkisiyle ekonomide yaşanan negatif yönlü eğimin ardından 1 Temmuz 2021 itibariyle normalleşme sürecinin başladığına değindi.
YAŞAM 9.07.2021 13:16:00 830 0

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir yılı aşkın sürede ekonominin ciddi darbelere maruz kaldığına ve serbest piyasanın toparlanması için desteğe ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.

Çakırmelikoğlu; “Kısıtlamaların ardından normalleşme sürecinin içine girdiğimiz şu günlerde yatırım, üretim ve sosyal refaha ulaşmamızın önündeki en büyük engel yüksek faiz, yüksek enflasyon ve istikrarsız döviz kurlarıdır. Bu nedenle ülkemizin yüksek faiz ve enflasyon döngüsünden hızla kurtulması şarttır. Diğer yandan sağlıktaki normalleşmenin ticarete de yansıması için devletimizin firmalarımıza sunduğu destekleri sürdürmesini bekliyoruz. Özellikle kısa çalışma ödeneği gibi bu dönemde istihdamın sigortası olan çok önemli bir desteğin de yılsonuna kadar sürdürülmesi iş dünyasının ana talebi olduğunu ifade etmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.