Anahtar Kelimeler: DERNEK ZAMAN ÖĞRENCİLERİN YANINDA

DERNEK HER ZAMAN ÖĞRENCİLERİN YANINDA

ŞEBİNKARAHİSARLILAR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ'NDE BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
EĞİTİM 16.09.2021 16:51:00 469 0

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, 4 yıllık üniversite kazanan ve okuyan öğrencilerin burs başvurularının başladığını duyurdu.

Her yıl eğitime katkı olarak yüzlerce Şebinkarahisarlı öğrenciye burs imkanı sağlayan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, yeni eğitim öğretim yılında burs başvurularını almaya başladı.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şimşek konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, geçen sene 465 öğrenciye burs verildiğini hatırlatarak bu yıl eğitim öğretim yılında 500'ün üzerinde öğrenciye burs imkanı sağlanacağını ifade etti.

Dernek'ten yapılan yazılı açıklamada "2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Şebinkarahisarlı olup üniversiteyi yeni kazanan veya devam etmekte olan öğrencilerimize burs verilecektir." denildi.

Geçen yıl burs alan öğrencilerin tekrar başvuru yapmaları gerektiği belirtilen açıklamada "Burs başvuru formunu doldurmadan önce başvuru kılavuzunu ve başvuru şartları yazan dosyaları dikkatlice okuyunuz." ifadelerine yer verildi.

Fotoğraf açıklaması yok.

"BURS TEMİNİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

Bursların 8 ay boyunca öğrenci hesaplarına yatırılacağını aktaran Şimşek, "Her yıl Şebinkarahisarlı öğrencilerimiz için sağladığımız burs, bu yıl da devam edecek. Dernek olarak Hayırsever iş adamlarımızın desteği ile öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda dernek yönetimi olarak burs temini için hayır sever iş insanlarımıza ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Desteğini esirgemeyen gerekli desteği verenlere teşekkür ediyorum." dedi.

15 Eylül tarihinde başlayan burs başvuruları 1 Kasım tarihinde sona erecek. Başvuru şartnamesi derneğin sebinkarahisarlilardernegi.org.tr internet sitesinde yayınlandı.