DERNEK, BURS BAŞVURU TARİHLERİNİ AÇIKLADI

Bu yıl 400 öğrenciye burs verilmesi hedefleniyor.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, bu yıl da Şebinkarahisarlı üniversite öğrencilerine destek olmaya devam ediyor.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, bu yıl da Şebinkarahisarlı öğrencilere burs verecek.

16 Eylül´de başlayacak olan burs başvuruları 10 Ekim 2019 tarihinde sona erecek.

2014-2015 yılında 130 öğrenciye burs veren Dernek, Mehmet Şimşek Başkanlığında bu sayıyı her yıl artırarak geçen yıl 325´e çıkardı. Bu ise burs alan öğrenci sayısının 400´e çıkarılması ve toplamda yaklaşık 500 bin TL´lik destek verilmesi hedefleniyor.

Dernekten yapılan açıklamada, "2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Şebinkarahisarlı olup Üniversiteyi yeni kazanan veya  üniversiteye devam etmekte olan öğrencilerimize burs verilecektir." ifadeleri kullanıldı.

Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, bu yıl yaklaşık 400 öğrenciye burs vermeyi hedeflediklerini söyledi.

İlçemizin önemli derneklerinden  olan ve kuruluş amaçlarından bir tanesi de üniversite eğitimi gören Şebinkarahisarlı öğrencilerin öğrenim hayatında maddi destek sağlamak olan İstanbul´daki Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, burs verdiği öğrenci sayısını bu yıl artırdı.

Dernek´ten yapılan açıklamada, başvuru formu, kılavuzu ve şartları içeren belgelere Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Facebook hesabındaki paylaşımda ulaşılabilecek.