DENETİMLER SÜRÜYOR

​​​​​​​Normalleşme dönemine girdiğimiz şu günlerde Şebinkarahisar'da denetimler artırıldı.

Şebinkarahisar'da 1 Haziran itibariyle girdiğimiz normalleşme döneminde kepenk kaldırarak yeniden hizmet vermeye başlayan hizmet sektörünün yanı sıra diğer iş kolları denetlendi.

5 Haziran Cuma günü ilçemizdeki hizmet sektörü pastane, kafe, çay ocağı ve restoran sektörlerinde hizmet veren iş yerlerinin yanı sıra taksi, dolmuş ve kuaförler koronavirüsle mücadele kapsamında denetlenerek, uyarıldı.

Zabıta ve Polis memurları ile birlikte Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından yapılan denetimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaymakamımız Taner Tengir, son günlerde vatandaşların normalleşme sürecini adeta virüs ortadan kalkmış gibi algılamaları ve maske kullanmamaları, sosyal mesafeye dikkat etmemelerini müşahede ettiğini söyledi.

Kolluk kuvvetleri mutlaka talimatları yerine getireceklerini ifade eden Kaymakam Tengir, gereğinin yapılacağını belirtti.

Tengir, açıklamasında şöyle dedi: "Lütfen maskemizi takalım ve sosyal mesafeye uyalım. Öte yandan temiz olmak için de bir virüsün hastalığın olması gerekmiyor. Temiz olmak başta dinimizin gereğidir. Bu sorunun üstesinden maske, sosyal mesafe ve hijyen ile gelebiliriz." dedi.

Tengir,  mesire ve ören yerleri gibi halka açık olan yerlerde de önlemlerin alındığını aktardı.