DAVAYI KAZANDI, YOLU KAPATTI

Kozluca Köyünde yaşayan bir vatandaş, Şahinler Grup Yolunun geçtiği, çok sayıda köyün bağlantısını sağlayan yol için açtığı davayı kazanarak yolu araç trafiğine kapattı.
GÜNCEL 20.08.2019 16:36:53 263 0

Şahinler Grup Yolunun bağlantısını sağlayan yol, mahkeme kararı ile kapatıldı.

2014 yılında, tarlasından geçtiğini iddiasıyla açtığı dava lehine sonuçlanan vatandaş, çok sayıda köyün de kullandığı yolu iş makineleriyle kapattı. Yolun kapatılmasının ardından vatandaşların mağdur olmamaları için Şebinkarahisar Kaymakamlığı da tali yol açılması için çalışma başlattı.

Şebinkarahisar ile çok sayıda köyün kullandığı Şahinler Grup Yolu üzerinde, Bahçeler Semti mevkiinde bir kısmı vatandaşın arazisinden geçtiği iddiasıyla açılan dava vatandaş lehine sonuçlandı. Açılan mahkemeyi kazanan vatandaş bu sonucun ardından Bahçeler Semtinde tarlasından geçen yolu iş makineleriyle kapattı.

Devlet tarafından yapılan yol yıllarca kullanıldıktan sonra  söz konusu yol 2014 yılında bir vatandaşın arazisinden geçtiği iddiasıyla dava açıldı. Vatandaş, davasını önce yerel mahkemede kazandı. İl Özel İdaresi Yargıtay´a götürerek yaptığı temyiz başvurusu da reddedildi.  Tüm davaları kazanan vatandaş, kendisine ait olduğu anlaşılan yolu iş makineleriyle kapattı.

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Yolun kapanmasının ardından Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı Hizmet Götürme Birliği tali yol açmak için çalışma başlattı.

Konuyla ilgili sosyal medya ehsabından açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Kapanan yolu gittim yerinde inceledim. Arkadaşlarımız var gücü ile çalışıp yolu hazır hale getirmeye gayret gösteriyorlar. Belediyemiz ile birlikte alt yapısını hafta içi hazırlayıp 1. kat asfaltını bir haftaya tamamlarız diye düşünüyorum." dedi.

Tengir, ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Taş Mahallesi sınırları dahilinde Belediye sınırları içersinde olduğu mahkeme kararında belirtilmiş.Kaymakamlık olarak ancak tali yolun bakım onarımı yapacağız ardından da yolun devamı olan Şahinler Yolunu yapacağız."