DAVAYI KAZANDI, YOLU KAPATTI
Kozluca Köyünde yaşayan bir vatandaş, Şahinler Grup Yolunun geçtiği, çok sayıda köyün bağlantısını sağlayan yol için açtığı davayı kazanarak yolu araç trafiğine kapattı.
Tarih: 20.8.2019 16:36:53/ 1097okunma / 0yorum

Şahinler Grup Yolunun bağlantısını sağlayan yol, mahkeme kararı ile kapatıldı.

2014 yılında, tarlasından geçtiğini iddiasıyla açtığı dava lehine sonuçlanan vatandaş, çok sayıda köyün de kullandığı yolu iş makineleriyle kapattı. Yolun kapatılmasının ardından vatandaşların mağdur olmamaları için Şebinkarahisar Kaymakamlığı da tali yol açılması için çalışma başlattı.

Şebinkarahisar ile çok sayıda köyün kullandığı Şahinler Grup Yolu üzerinde, Bahçeler Semti mevkiinde bir kısmı vatandaşın arazisinden geçtiği iddiasıyla açılan dava vatandaş lehine sonuçlandı. Açılan mahkemeyi kazanan vatandaş bu sonucun ardından Bahçeler Semtinde tarlasından geçen yolu iş makineleriyle kapattı.

Devlet tarafından yapılan yol yıllarca kullanıldıktan sonra  söz konusu yol 2014 yılında bir vatandaşın arazisinden geçtiği iddiasıyla dava açıldı. Vatandaş, davasını önce yerel mahkemede kazandı. İl Özel İdaresi Yargıtay´a götürerek yaptığı temyiz başvurusu da reddedildi.  Tüm davaları kazanan vatandaş, kendisine ait olduğu anlaşılan yolu iş makineleriyle kapattı.

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Yolun kapanmasının ardından Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı Hizmet Götürme Birliği tali yol açmak için çalışma başlattı.

Konuyla ilgili sosyal medya ehsabından açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Kapanan yolu gittim yerinde inceledim. Arkadaşlarımız var gücü ile çalışıp yolu hazır hale getirmeye gayret gösteriyorlar. Belediyemiz ile birlikte alt yapısını hafta içi hazırlayıp 1. kat asfaltını bir haftaya tamamlarız diye düşünüyorum." dedi.

Tengir, ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Taş Mahallesi sınırları dahilinde Belediye sınırları içersinde olduğu mahkeme kararında belirtilmiş.Kaymakamlık olarak ancak tali yolun bakım onarımı yapacağız ardından da yolun devamı olan Şahinler Yolunu yapacağız."








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DAVAYI KAZANDI YOLU KAPATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."