DAMIZLIK ANA ARI EKOTİP GELİŞTİRME PROJESİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından organize edilen Damızlık Ana Arı Ekotip Geliştirme projesi Giresun çalıştayı düzenlendi.
YAŞAM 5.10.2021 15:09:00 373 0

DOKAP İdaresinde düzenlenen çalıştayda, teknik sunumun ardından üreticilere ana arı dağıtımı ve damızlık ana arı kolonileri ziyareti gerçekleştirildi. DOKAP İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN' in ev sahipliğiyle düzenlenen çalıştaya ve imza törenine Giresun Valisi Enver ÜNLÜ, Giresun Milletvekili Kadir AYDIN, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz CAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet ANGIN ve ilgili Kamu Kurum Kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Çalıştay, Proje Koordinatörü Zir. Yük. Müh. Derya Bacaksız, Dokap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Giresun Milletvekili Kadir Aydın , Vali Enver Ünlü’nün konuşmaları ve Dokap ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalan protokol ile devam etti.

Konuşmalarında arıcılığın tarımsal faaliyetler içinde çok özel bir yere sahip olduğuna değinen Vali Enver Ünlü; “Üreten, gelişen, dinamik bir şehir olarak arıcılıkta da önemli bir merkez olmak istiyoruz. Üretim kabiliyeti ve kapasitemizi tarımdan sanayiye her sektörde verimli ve sürdürülebilir bir şekilde artırmayı amaçladığımızı ve desteklediğimizi dile getirdik.” ifadelerinde bulundu.

Vali Enver Ünlü, Çalıştayda Dokap ile Tarım ve Orman İl müdürlüğü arasında imzalanan Protokolün hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.

Öte yandan Çalıştayda Vali Enver Ünlü, Giresun  Milletvekili Kadir Aydın ve diğer ilgili temsilcilerin  üreticilerimize Damızlık Ana Arı dağıtımı yapmasının ardından Saha Ziyaretiyle birlikte son buldu.