CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN DERELİ YOLU TALİMATI

Milletvekili Öztürk, Giresun'un Problemlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İletti
GÜNCEL 3.03.2020 16:25:00 1918 0

Öztürk, “En kısa sürede başta karayolu yatırımlarının bitmesi gerekir, Eğribel tüneli ve diğer yolların açılması Giresun’un olmazsa olmazı.” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Giresun’un sorunlarını iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Giresun Milletvekillerinin de bulunduğu bir grup milletvekili ile bir araya geldi. Dereli yolunun tamamlanamadığını söyleyen Milletvekili Sabri Öztürk’ü dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yolun  bir an önce bitirilmesi için Ulaştırma Bakanına talimat vereceğim” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında Giresun milletvekillerinin de bulunduğu bir grup milletvekili ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Toplantıda söz alan Milletvekili Sabri Öztürk, Dereli yolunun bir an önce tamamlanması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi.  Öztürk, “Giresun-Şebinkarahisar arasındaki güzergâhın Giresun - Dereli kısmı ile Eğribel tüneli kısmı ihale edilmiş, yapımı devam etmektedir. Eğribel tünelinde sona yaklaşılmış, problem büyük oranda aşılmıştır. Ancak Dereli yolu kısmı planlandığının aksine bazı nedenlerle uzamıştır. Yol inşaatının uzaması bu yolu kullanan insanlarımızın mağduriyetine yol açmakta, eleştirilere neden olmaktadır. 26 km.lik söz konusu yolun alt yapısı, tünelleri, bazı bölümleri büyük oranda tamamlanmıştır. Ancak yolun tamamının bir an önce bitirilerek insanlarımızın hizmetine sunulması büyük önem arz etmektedir” dedi.

Öztürk’ün bu isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dereli yolu konusunda Ulaştırma Bakanımıza çalışmaları hızlandırması konusunda talimat vereceğim” dedi.

İlin sorunlarını doğrudan cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileten Sabri Öztürk toplantıda şöyle konuştu, "Bilindiği gibi hükümetimiz, Karadeniz’i İç Anadolu’ya GAP Bölgesi’ne ve Akdeniz’e bağlayacak ‘kuzey-güney akslarına’ çok önem veriyor. Bu bağlamda Rize, Trabzon, Giresun ve Trabzon illerinde yürütülen büyük tünel ve kara yolu projeleri bulunmaktadır.  Bu projelerden Özellikle son günlerde çalışmaya başlayan Giresun limanı ile Mersin limanı arasında ulaşımı da daha kolaylaştıracak, nakliye sektörünün ilimiz üzerinden bu güzergâhı tercihini sağlayacaktır. Bu yüzden bu yolun özel önem verilerek bir an önce bitirilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesine ihtiyacımız vardır” dedi.