YAŞAM 6.07.2020 09:35:00 6035 0

ÇORUH EDAŞ’TAN DOLANDIRICILIK UYARISI

​​​​​​​Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. kendisini şirket çalışanı bilgileriyle tanıtarak satın alma işlemleri , para alışverişi gibi taleplerle yapılan dolandırıcılıklara karşı vatandaşları uyardı.

Bölgemizde de elektrik dağıtım hizmeti veren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), şirket kimliğini ve şirket çalışanlarının bilgilerini kullanarak dolandırıcılık teşebbüsünde bulunulmasına karşı  vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.

Çoruh EDAŞ'tan yapılan açıklamada, "Kendisini Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. kimliği ile ya da şirket çalışanı bilgileriyle tanıtarak satın alma işlemleri, para alışverişi gibi taleplerle dolandırıcılık çalışmalarına teşebbüs edenlere itibar edilmemesi gerektiğini belirtilen Çoruh EDAŞ, bu gibi durumlarda “155 Polis İmdat” hattına başvurulması gerektiğinin altını çizdi. Çoruh EDAŞ, konu ile ilgili vatandaşları dikkatli ve duyarlı olarak mağduriyet yaşamamaları konusunda uyarırken “Şirketimizin telefonla arayarak, kısa mesaj göndererek ya da online olarak satın alma işlemi veya para alışverişi şeklinde bir uygulaması bulunmamaktadır. Tüketicilerimiz bu gibi aramalara ya da yazışmalara itibar etmemelidir.” ifadeleri kullanıldı.