ÇİLEYE BU YIL DA DEVAM

Giresun´un İç Anadolu´ya açılacak penceresi olan Eğribel Tüneli´nde parasızlıktan çalışmalar 1 yıldan bu yana durdu. GESOB Başkanı Kara, ilgisizlikten yakınarak; başta siyasiler olmak üzere yetkilileri göreve çağırdı.
GÜNCEL 27.08.2019 17:26:15 121 0

Ovit Tüneli ve yapımı süren Yeni Zigana Tüneli´nden sonra Türkiye´nin en uzun 3. tüneli olacak olan Giresun´daki Eğribel Tüneli´ndeki çalışmaların durması tepkilere yol açtı. Ovit tüneli ve yeni Zigana tünelinin ardından çift tüpte 11 bin 900 metre uzunluğu ile Türkiye´nin üçüncü en uzun tüneli olacak olan Eğribel tünelinin ne zaman tamamlanarak hizmete gireceği ise bilinmiyor. Yapımına 25 Nisan 2015 tarihinde başlanılan Giresun´u Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleriyle İç Anadolu Bölgesi´ne bağlayan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ndeki tünelin yapımında kazı çalışmaları 4 yılın sonunda tamamlandı ancak tünel içi çalışmaları ile tünel bağlantısını sağlayacak olan yollarda ise hiçbir çalışma yapılmadığı görülüyor.

İLGİSİZLİĞE TEPKİ GÖSTERDİ

GESOB Başkanı Ali Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın inşaatına başlanan yatırımlarda kısıtla-ma yapılmayacak talimatına rağmen Eğribel tünelindeki inşaatın durmasına tepki göstererek bu konuda başta siyasiler olmak üzere yetkililerin duyarsız kaldıklarını kaydetti.

TRABZON´A VAR BİZE YOK MU?

Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Ovit tünelinin tamamlandığını, yeni Zigana tünelindeki inşaatların hız kesmeden sürdüğüne dikkat çeken Kara, Ordu-Mesudiye arasındaki Akdeniz bölünmüş yolunda da çalışmanın sürdüğünü ifade etti. Kara, Eğribel tünelinin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesini de istedi.