ÇİLEYE BU YIL DA DEVAM
Giresun´un İç Anadolu´ya açılacak penceresi olan Eğribel Tüneli´nde parasızlıktan çalışmalar 1 yıldan bu yana durdu. GESOB Başkanı Kara, ilgisizlikten yakınarak; başta siyasiler olmak üzere yetkilileri göreve çağırdı.
Tarih: 27.8.2019 17:26:15/ 1030okunma / 0yorum

Ovit Tüneli ve yapımı süren Yeni Zigana Tüneli´nden sonra Türkiye´nin en uzun 3. tüneli olacak olan Giresun´daki Eğribel Tüneli´ndeki çalışmaların durması tepkilere yol açtı. Ovit tüneli ve yeni Zigana tünelinin ardından çift tüpte 11 bin 900 metre uzunluğu ile Türkiye´nin üçüncü en uzun tüneli olacak olan Eğribel tünelinin ne zaman tamamlanarak hizmete gireceği ise bilinmiyor. Yapımına 25 Nisan 2015 tarihinde başlanılan Giresun´u Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleriyle İç Anadolu Bölgesi´ne bağlayan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ndeki tünelin yapımında kazı çalışmaları 4 yılın sonunda tamamlandı ancak tünel içi çalışmaları ile tünel bağlantısını sağlayacak olan yollarda ise hiçbir çalışma yapılmadığı görülüyor.

İLGİSİZLİĞE TEPKİ GÖSTERDİ

GESOB Başkanı Ali Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın inşaatına başlanan yatırımlarda kısıtla-ma yapılmayacak talimatına rağmen Eğribel tünelindeki inşaatın durmasına tepki göstererek bu konuda başta siyasiler olmak üzere yetkililerin duyarsız kaldıklarını kaydetti.

TRABZON´A VAR BİZE YOK MU?

Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Ovit tünelinin tamamlandığını, yeni Zigana tünelindeki inşaatların hız kesmeden sürdüğüne dikkat çeken Kara, Ordu-Mesudiye arasındaki Akdeniz bölünmüş yolunda da çalışmanın sürdüğünü ifade etti. Kara, Eğribel tünelinin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesini de istedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇİLEYE DEVAM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."