ÇİLESİ BİTMEYEN EĞRİBEL

​​​​​​​Eğribel Geçidi'nde etkisini arttıran tipi ve fırtına nedeniyle yolda kalan sürücülerin yardımına iş makinesi yetişti. Bazı sürücüler geri dönmek zorunda kalırken, vatandaşlar Eğribel Tüneli inşaatının bir an önce bitirilmesini ve yolun standardın

2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'nde gün geçtikçe çile artmaya devam ediyor.

31 Ocak Cuma günü Eğribel Geçidi'nde etkisini artıran tipi ve fırtına nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı. Tipi görüş mesafesinin zaman zaman sıfıra düşürdü.

Gün boyu etkisini sürdüren tipi nedeniyle bazı sürücüler yolda kaldı, bazı sürücüler de geri dönmek zorunda kaldı. Yolda kalan sürücüler saatlerce ekiplerin kendilerini kurtarmasını bekledi. Karayolları Eğribel Bakımevi personeli yolda kalanların yardımına koşmaya çalıştı.

Yoldan geri dönmek zorunda olan sürücüler standardı yüksek, tehlikeli yerlerde tünellerle geçiş sağlayan başka il ve ilçelerdeki yol güzergahlarını kullandı.

Şebinkarahisar'ın yanı sıra Alucra ve Çamoluk ilçelerinin de vilayeti (!) Giresun ile bağlantısını sağlayan standardı düşük, can güvenliği olmayan Şebinkarahisar- Giresun yolu yine kötü yüzünü gösterdi.

Giresun'a gitmek isteyen sürücülerin Karayolları Eğribel Bakımevi yetkililerinden bilgi alarak yola çıkmaları ve araçlarında zincir ve çekme halatı bulundurmaları can güvenliği açısından büyük önem arzediyor.