ÇİFTÇİ´NİN DESTEĞİ ŞART

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü hemşehrimiz Yılmaz Çiftçi, Şebinkarahisar´a yapılması düşünülen Bölge Cezaevine destek vermesi süreci hızlandırabilir.
GÜNCEL 9.08.2019 16:13:31 111 0

Bir süre önce Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğüne  atanan hemşehrimiz Yılmaz Çiftçi, Şebinkarahisar´a yapılması düşünülen Bölge Cezaevi için büyük bir şans olarak değerlendiriliyor.

Şebinkarahisar´da yapılması için 2017 yılının Ekim ayında ihaleye çıkan cezaevi, daha sonra

çeşitli nedenlerle ihalesi iptal olmuştu. Geçen yılda ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmelerin ardından bir süre rafa kaldırıldı.

İlçemizin kötüye giden ekonomisinin düzeltilmesinde etkili role sahip olacak olan Bölge Cezaevi için CTE Genel Müdürlük görevine getirilen hemşehrimiz Yılmaz Çiftçi´nin de destek vermesi bekleniyor.

Adalet Bakanlığı CTE Genel Müdürü görevine atanan Şebinkarahisarlı hakim Yılmaz Çiftçi, yaklaşık 2 yıldır somut adım atılmayan cezaevi konusunda ilk adımı atan isim olabilir.

İlçemizde hem ekonomiye hem de istihdama büyük katkı sağlayacak olan cezaevi projesinde, Çiftçi´nin yanı sıra Şebinkarahisarlı ve Giresunlu siyasetçilerin de desteğine ihtiyaç var.