ÇİFTÇİLERE SİGORTA UYARISI

Tarım sigortası yaptırmak isteyenler için son başvuru tarihi bitkisel ürünler ve hububatlarda  15 Şubat, cevizde 15 Mart, dut için ise 15 Nisan tarihleri olduğu açıklandı.
GÜNCEL 30.01.2020 14:55:00 820 0

Tarsim'de son başvurular; bitkisel ürünler ve hububatlarda 15 Şubat, cevizde 15 Mart, dut için ise 15 Nisan...

İlçemizdeki üreticiler için Şebinkarahisar Ziraat Odası tarafından, TARSİM Bölge Müdür Yardımcısı Burhan Kılıç'ın da katılımıyla tarım sigortaları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çiftçilerimizin yaşanabilecek olumsuz şartlarda mağdur olmamaları için tarım sigortasının öneminden bahseden TARSİM Bölge Müdür Yardımcısı Burhan Kılıç, Belediye Kültür ve İş Merkezinde düzenlenen toplantıda çiftçilere uyarılarda bulundu.

2020 yılında olası afet durumunda ortaya çıkan zararların karşılanması için sigorta yaptırmaları gerektiğini aktaran Kılıç, çiftçileri son başvuru tarihlerini hatırlattı.

Kılıç Tarım sigortası yaptırmak isteyenlerin için son başvuru tarihlerinin bitkisel ürünler ve hububatlarda 15 Şubat, cevizde 15 Mart, dut için ise 15 Nisan tarihleri olduğu belirtti.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan ise Tarsim Tarım Sigortaları toplantımızı yaparak çiftçilerin bilgilendirmesini sağladıklarını söyledi.