GÜNCEL 10.12.2019 15:33:00 1043 0

ÇİFTÇİLERE MEYVE FİDANI DAĞITIMI YAPILDI

​​​​​​​Giresun Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi” projesi kapsamında çiftçilere limon, ceviz, badem, kiraz ve karadut fidanlarının dağıtıldığı bildirildi.

Projede en büyük payı Çamoluk ilçesi alırken, Şebinkarahisar yer almadı.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, yaptığı yazılı açıklamada, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilen, “Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi ” kapsamında meyveciliği geliştirmek amacıyla; Limon, Ceviz, Badem, Kiraz ve Karadut fidanı dağıtımı yapıldığı belirtildi.

Çamoluk'ta  167 dönüm meyve bahçesi

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, oluşturulan meyve bahçelerinde Çamoluk ilçesi en büyük payı alırken, Şebinkarahisar'da bununla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadı.

Bulancak'ta 12 dekar limon ve 2 dekar ceviz bahçesi, Tirebolu'da 5 dekar limon ve 10 dekar ceviz bahçesi, Dereli'de 30 dekar ceviz bahçesi, Güce'de 4 dekar ceviz bahçesi, Espiye'de 1 dekar ceviz bahçesi, Çamoluk'ta 107 dekar ceviz bahçesi, 20 dekar badem bahçesi, 10 dekar kiraz bahçesi, 20 dekar kuşburnu ve 10 dekar karadut bahçesi oluşturuldu.