ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Şebinkarahisar Tarım Kredi Kooperatifi tarafından çiftçilere eğitim toplantısı düzenlendi.

Balcana Köyünde hayvan sağlığı, bakımı ve beslenmesi konularında çiftçilere yönelik verilen eğitimde, üreticilerin  ürünlerini de sigorta yaptırmaları yönünde uyarıldı.

Şebinkarahisar Tarım Kredi Kooperatifi Altınçevre hizmet bürosunun hizmet sahasında olan hayvan üreticilerine yönelik Tarım Kredi Yem Saha Sorumlusu Serdar Çakmak tarafından verilen eğitime Tarım Kredi Yetkilisi Erol Teker ve Yetkili Ziraat Mühendisi Murat Narbay, Tarım Kredi Yem A.Ş. Taşova Şube Müdürü Cengiz Ceylan, Tarım Kredi Yem A.Ş. Trabzon Saha Sorumlusu Serdar Çakmak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Öztürk, köy muhtarları ile çok sayıda çiftçi katıldı.

26 Şubat Çarşamba günü düzenlenen toplantıda, hayvan besiciliğinde doğru bilinen yanlışlar ile verimi arttırma yöntemleri anlatıldı. Hayvancılığın en büyük sorunu olan buzağı ölümlerini en aza indirmek için süt ile besleme ve buzağı yemleri ile beslemenin önemine değinilen toplantıda Kooperatif yetkilileri "Tarla ürünleri ile tüm hayvan varlıklarına yapılan Tarsim sigortası ihmal edilmemelidir. Herhangi bir zarar durumunda Tarsim haricinde hiçbir kurum ve kuruluş zararı karşılamayacaktır." ifadeleri kullanılırken sigorta işlemini yaptıran çiftçilerin kullanmış oldukları kredilerde de indirim uygulaması olduğunu da vurgulandı.