Anahtar Kelimeler: ' KELKİT VADİSİ MANİFESTOSU

CHP'DEN KELKİT VADİSİ MANİFESTOSU

Bilge, "Kelkit Vadisi’nde Şebinkarahisar ilçesi öncelik sırasına göre derhal il olmalıdır." dedi.
GÜNCEL 8.10.2021 11:01:00 398 0

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge başkanlığında Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinde gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından bir bildiri yayınladı.  

Giresun İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları katılım sağladığı ziyaretlerle ilgili olarak CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge yapmış olduğu basın açıklamasında bölgenin sorunlarını şöyle açıkladı; “Kelkit Vadisi’nde Şebinkarahisar ilçesi öncelik sırasına göre derhal il olmalıdır. Şebinkarahisar’ın Eğribel-Susehri-Sivas Karayolları çalışmaları ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır." dedi.

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerine Devletin  bu yatırımlarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini aktaran CHP İl Başkanı Fikri Bilge'nin açıklamaları şöyle:

ŞEBİNKARAHİSAR

"Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’nde acil olan doktor açığı derhal giderilmelidir. Şebinkarahisar İlçesi’nde doğalgaz sorunu 2023 programına dahil edilmelidir. Şebinkarahisar İlçemizde Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlıyken 5 bin öğrenci sayısı Giresun Üniversitesi’ne bağlandıktan sonra 500 öğrenci sayısına düşmüştür. Turizme öncelik verilmeli, tanıtım amaçlı çalışmalar programa alınmalıdır. Şebinkarahisar İlçemizde devlet hayvancılık ve tarım-turizm alanlarında karşılıksız teşvikte bulunmalıdır."

ALUCRA

"Alucra İlçemizde karayolları ağı gecikmeksizin hayata geçirilmelidir. Alucra-Şebinkarahisar arasında 3 adet köprü üzerinde ölümlü trafik kazalarının önlenmesi için yeniden köprü yapımı hemen gerçekleştirilmelidir. Alucra ilçemizde Yüksekokul kampüsü ve gelişimi sağlanmalıdır. Alucra İlçemizde köy ve ilçe arası bağlantı yolları yeniden programa alınmalıdır. Alucra İlçemizde hayvancılık-tarım ve turizm üzerinde devlet tarafından teşvikler gerçekleştirilmelidir."

ÇAMOLUK

"Çamoluk ilçemizin karayolları ağında derhal çalışmalar başlatılmalı, halkın ulaşım sorunu çözüme kavuşturulmalıdır. Çamoluk ilçemizde kışın 6 ay ilimiz ile ulaşım tamamen kesilme noktasındadır. Sivas-Gümüşhane-Suşehri yollarında gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Çamoluk İlçemizde hala devlet hastanesi bulunmamaktadır. Çamoluk ilçemizde Özel İdare Binasının kapısına kilit vurulmuştur. Kapısı bir türlü açılmamaktadır.