CEVİZDEKİ REKOLTE YÜZ GÜLDÜRDÜ
Tescilli Şebin Cevizdeki rekolte üreticinin de tüketicinin de yüzünü güldürdü.
Tarih: 5.11.2019 16:19:53/ 375okunma / 0yorum

İlçemizde Şebin ceviz hasadı tamamlandı.

Şebinkarahisar´da yetişen tescilli Şebin Cevizi, geçmiş yıllara göre bu yılki yüksek rekoltesiyle üretici ve tüketicinin yüzünü güldürdü.

Son yıllarda ilçemizde yaşanan don afeti nedeniyle düşük rekolte vererek talebi karşılamayan Şebin cevizi bu yıl istenilen seviyeye ulaştı.

Kabuk inceliği ve tadıyla diğer cevizlerden ayrılarak iç piyasada rağbet gören Şebin cevizi, son yıllarda olumsuz hava şartları nedeniyle 100 tona kadar düşen rekolte bu yıl 600 tonu aştı.

Şebinkarahisar Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan, bu yıl ki rekoltenin iyi olmasıyla birlikte fiyatlarda düşüş yaşandığını söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CEVİZDEKİ REKOLTE GÜLDÜRDÜ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."